Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký resizovací filtr a s jakými hodnotami použít ve VirtualDubu při tvorbě Xvidu z dvdripu?

Dobrý den, rád bych si udělal xvid z dvdripu, mám jeden vob soubor, který otevřu ve virtualdubu a chci ho uložit jako xvid.

Ale má nějaký divný poměr stran, když dám File Information, objeví se, mimo jiné:
Frame size, fps: 720×576, 25
Aspect ratio information: DAR = 3 (16:9)

Ve VirtualDubu jsou video filtry, kterými se to dá upravit, aby výsledek byl normální, asi to bude Resize filtr, ale jak to mám resizovat, aby výsledek byl správný?

A mám použít také Deinterlace filtr (ten používám, když to dělám z ripu z televize, ale tady nevím)?

Předem díky za tipy

Ten poměr stran je naprosto OK, vyzkoušej free DVDx:

dvdx

jediné omezení free verze je, že nemůžeš převádět rovnou z DVD,
ale z HDD, což vůbec nevadí. V nastavení programu je možné měnit
hlasitost ve výsledném souboru, světlost a rozlišení včetně typu
samozřejmě i s náhledem. Jen to chce trochu si to ponastavit
a mít samostatný kodek XviD nebo DivX v kompu.
Úplně prehistorický návod na prastarou verzi, avšak použitelný:

dvdx-1.htm

Doporučil bych spíše přečíst ho až při nejasnostech, je zbytečně komplikovaný.