Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pri nahrávaní z TV karty sa stratí zvuk

Ahoj,

prednedávnom som riešil problém súvisiaci s mojou novou TV kartou Winfast TV 2000 Expert, týkajúci sa zvuku (konkrétny príspevok je tu).

Dnes som si dokúpil aj zvukovú kartu s AUX vstupom - Creative SB Audigy - , prepojil som ju v skrini AUX káblikom s TV kartou a pri sledovaní TV je už všetko v poriadku, zvuk ide (aspoň teda v prípade, že sú zvukové vstupy a výstupy nastavené na určité hodnoty - viď dole). Akonáhle sa však pokúsim niečo nahrať, automaticky sa mi hneď vypne zvuk - pri nahrávaní ho už nepočujem a ani sa nenahrá. Nemám poňatia prečo sa to deje, už som skúšal všetky možné kombinácie nastavení zvukových vstupov a výstupov.

V ovládacom softvéri Winfast PWR2 mám tieto položky, cez ktoré sa dá nejakým spôsobom ovplyvniť zvuk. Tučným písmom označím položky, ktoré keď sú aktivované, tak zvuk aspoň počujem - až do chvíle, keď sa pokúsim nahrávať. Takže tu je konfigurácia vstupov:
- Analog Audio Device: tu sú možnosti: Line-in, S/PDIF-In, Microphone
- Playback Devices: tu sú možnosti: Speakers, Digital Audio Device
- Recording Devices: tu sú možnosti: Line-in, S/PDIF-In, Microphone
- Audio Out Control line: tu sú možnosti: Line-in, S/PDIF-In, Microphone, Auxiliary.

Napadá niekoho, prečo nastáva problém pri nahrávaní zvuku a ako ho odstrániť? Ešte uvádzam operačný systém: Windows Vista Home Premium. Myslím, že ostatná konfigurácia PC nie je až tak dôležitá, pretože všetko ostatné funguje bez problémov.

P. S.: Všimol som si, že keď si v poslednej voľbe (Audio Out Control line) zvolím niečo iné, ako Auxiliary, tak zvuk nebudem počuť vôbec - ani pri sledovaní TV bez nahrávania.

Prosím, prosím, pomôžte mi, lebo z toho dočista zblbnem... ;-)

Zakázal, v Správcovi zariadení už nie je, ale problém pretrváva.

BTW: Keď sme pri tom, napadla ma aj otázka "od veci": Považuje sa napríklad zakázanie integrovanej zvukovky vo Viste, ktorá je už aktivovaná za hardvérovú zmenu? Ja viem, že to nemá s týmto nič spoločné, to ma len tak napadlo... :-)

Ak ti to nepise ze musis znova aktiovovat, tak nepovazuje.

Skus ten ich SW odinstalovat a pozri si na stranke leadtek ze ci nie je novsia verzia toho SW. Pozri si v mixeri vpravo dole ze co tam mas navolene, prepni si to aj na nastavenia pre nahravanie a skontroluj to.
pozrel by som aj ovladacie panely - zvuky, ci tam je u vsetkeho navolena ta nova zvukovka.

Práve som si našiel riešenie tohto problému na stránke Leadteku. Je popísané v tomto dokumente. Ak by toto isté riešil ešte aj niekto iný, vrele mu odporúčam pozrieť sa sem, nestrávi pri tom niekoľko hodín, ako ja.

Ale musím uznať, že obaja výrobcovia - aj Leadtek, aj Microsoft to riešenie pekne schovali, klobúk dole... :-)

Ďakujem Vám zatiaľ za rady, nahrávanie mi momentálne funguje. Ozvem sa keď zase prestane. :-)