Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenabíhá PC

Druhý komp
Celeron 1.2
MSI694T pro
250 W KME zdroj
Občas nenabíhá. Jen se rozsvítí zelená LED a ani větráky nejedou. Naběhne třeba na 20. pokus.
Většinou když se zapíná krátce po vypnutí.
Mám hledat chybu ve zdroji nebo desce?
stáří 5 let.

Nemusí to tak být,poprvé,když jsem se s tím setkal,tak jsem myslel,že je v háji zdroj,PC prostě nenabíhá,nedavno opět,vytáhl jsem starý počítač mého syna,potřeboval jsem něco odzkoušet,jen svítila kontrolka ale jinak mrtvo,po výměně baterky naběhnul,proměřil jsem starou a byla prázdná.Jak kolega píše,při častějším zapínání to nabíhá,baterie reaguje i na teplo ze základní desky a tím na ní malinko stoupá napětí postačující ke startu PC.Doba pěti let odpovídá na výměnu baterie.

Ano moze sa to stat ale u slusnych dosiek je to spravene slusne, a doska nabehne aj bez baterky. Zavisi od dosky.
Ano, moze skusit vymenit knoflik.baterku, ta je po 5rokoch uz asi onicom, ale "250 W KME zdroj" je onicom uz v momente ked opusti vyrobnu halu, takze ten by bolo dobre tiez vymenit :-)

Současná situace je taková, že to dělá v mnohem vyšší míře, a od dnešního dne trvale svítí kontrolka HDD, při činnosti problikává.
Tak mě napadlo, nemůže to být deskou?
Nedovedu si představit jak zdroj může způsobovat trvalé svícení LED HDD....