Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM

Poradte, mam DDR 400. Jedna 1024,druha 512 a vse je ok. Jak ale osadim treti nebo ctvrty slot dalsi RAM tak PC vubec nejde ani do biosu,jen piska ??? Deska MSI K8N neo4. CPU Ath.3500+Dik za radu;-)

No jasně něco bios do procesoru určitě posílá ale problémy s více ks pamětí amd na s939 měli a nemyslím že by to někdy vyřešil bios. Napřiklad to zpomalení pamětí u sck 939 při osazení 4ks z 400mhz na 333,problémy s podporou 4pamětí u starších jader s939.

Ale to spomalenie urobil BIOS, lebo vyvojar BIOSu po tom ako sa zistilo ze ten a ten CPU ma s 4x400MHz problem tak musel vyvojar BIOSu naprogramovat nieco ako

if(ten_a_ten_CPU && freq==400MHz)
 nastav_freq(333MHz);

BIOS tiez robi nieco ako
if(slot1_osadeny && slot2_osadeny)
nastav_dualchannel()
else
nastav_singlechannel()

apod. Ak to robi zle a neda sa to ovplyvnit v nastaveniach tak smola, mozno pomoze novy BIOS, alebo tam treba cpat pamate do parov lebo je nahouby BIOS. Samozrejme ze aj radic RAM ma nejake obmedzenia BIOS tam nemoze nastavit co ho napadne, ale single channel sa da nastavit vzdy, ked to BIOS nevie tak je blby BIOS a nie radic.