Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na pc

Ahoj chystám se dětem koupit nové PC...počítač by měl sloužit hlavně ke hraní her, sledování filmů, zpracování videa, intenet apod... cena by měla být kolem----- 15 000 -----...momentálně jsem si vybral tento pc zde

http://www.optima.cz/product.php?productid=1000054& cat=1000003&

ML 5470-P4 BlackSilver,PFC,450W,CE,2xUSB
ASUS M2N-SLI DX/FW/2PCIe/2GL, AM2, NF570SLI, DDR2
AMD A64 X2 4800+ EE (socket AM2) Box
2x1024MB DDRII 800+ A-DATA Extreme Edition
WD3200AAKS CaviarXL, 320GB, 16MB, 7200rpm, SATA/300
Sapphire Radeon X1950Pro,256MB GDDR3 256bit
DVDRW Samsung SH-S202H, 20xD±R, DVD-RAM, black
integrované zvuk. a siť.Karty
LOGITECH myš + klávesnice

jelikož se v pc moc nevyznám rád bych slyšel Váš názor ...není problém vyměnit jakýkoliv komponent
Všem velký dík :-)

Eurocase skříň a zdroj neber ani omylem, obzvláště "chutný"
je EC zdroj 350W, někde uvádějí PNF Fortron. Takže skříň a zdroj postačí:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512008 9000000F9I

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512008 O000000B1A

Grafiku bych vyměnil za GF 8800GT 512, až bude dostupná, počkal bych
a vypalovačku za LG, se Samsungy nemám zkušenosti:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512000 6000000FG8&Search=8800gt&SearchType=1

3bxf9f

záleží, budeš-li chtít ATA nebo SATA, co bude podporovat tvoje deska.
Vybral bych model s technologií LightScribe.
Zbytek by ušel. V případě grafiky je lepší si připlatit pár stovek,
než si pak dlouho nadávat, že se hry škubou. Budeš-li komp převážně
používat na zpracování filmů, vyplatí se procesor Intel, pokud hry, tak AMD.
Nejlepší by bylo vybrat si komponenty, ze kterých chceš sestavit PC
a sestavit si PC na některém z online konfigurátorů sestav,
má ho každý lepší prodejce, kde to vyjde nejlevněji, tam si to objednat, např:

324wue

Já bych to klidně nechal na AMD (jestliže je to pro děcka, bude to spíš hlavně na hry, filmy to samozřejmě zvládne taky) a dal tuhle desku:
product.jsp
Samsung vypalovačku mám, UATA, a přijde mi, že proti LG má delší přístupovou dobu (tedy, po vložení media trvá déle, než se začne něco dít...).

Rozhodně nekupovat tu nadhozenou grafiku x1950pro, sice není špatná, ale už dlouho nevydrží. :-)