Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špatné kvalita dvd obrazu

dobrý den,prosím o radu?
z netu jsem si stáhl dvd pohádku
na PC hraje OK, ale jakmile si ji dám do přehrávače dvd a pustím si , tak v levém rohu obrazovky sw mě tam po celou dobu filmu ,,kostičkuje,,!! dělá to pouze v televizi ale v PC nikoli!
může to byt tím že to mám vypálené na DVD-RW?
děkuji za pomoc

typ nosice nema na toto vliv, nepisete zda je to v MPEG2 nebo 4 (DIVX) . Spise bych to videl na MPEG4 (nebo upravu na nizsi kapacitu DVD pro MPEG2), chtelo by to pripadne prehrat sw dvd prehravace pokud to umoznuje. MPEG2 tedy klasicky format DVD by to delat nemel na zadnem stolnim DVD prehravaci. Ovsem je to stahnute z netu, tedy kdo vi jakou procedurou (kompresi) prosel puvodni zaznam, vas nosic bude zrejme 4,7GB a nepisete jak je zaznam dlouhy. Tedy jak je vyse psano kodek DVD nezvlada bezchybny prevod komprese dat.

avi nemusi byt mpeg4. avi moze byt komprimovany cimkolvek (moznosti existuje dnes urcite aspon 100). Takze ked napise ze je to subor avi, tak vpodstate nenapisal ziadnu pouzitelnu informaciu. To ze je to asi niektora z mpeg4 kompresii je len tvoja domnienka, je sice pravedpodobna ale cim je avi skomprimovane nevies.

Odpoved od Lubomír je 100% spravna, a nic si neptrebuje citat. Skus si najprv precitat nieco ty.

mas pravdu sklenenou kouli nemam jen to hadam, Lubomira jsem si spatne precetl. Mel jsem napsat, ze avi je dle velikosti asi ve standartu MPEG4 a je mozna komprimovan kodekem DIVX (verzi je samozrejme take x). Vim, ze je x moznosti jak avi komprimovat. V zadnem pripade, zde nechci zastupovat erudovaneho odbornika , ale napsat jen jednoduse ze prehravac tento format nezvlada. Lubomirovi se omlouvam, ze jsem si spatne precetl jeho 100% odpoved a chtel ho poucovat. Grabovanim videa a problematikou komprese datovych toku v TV prenosu se zabyvam 5 let, tak snad neco malo o tom mohu napsat a i neco spatne precist.

Ano je to pravdepodobne ale nie je to iste. Samozrejme mozes pisat co ches, zatial mame slobodu slova ;)
Hlavne ale asi by mu mal niekto jasne napisat ze na aky format a bitrate to ma skusit rekompresovat.
Alebo ako ma z toho urobit normalne video DVD (na to skor odporucam nech si precita sekciu "postupy" na www.cdr.cz, tusim je vyroba videoDVD niekde tam v postupoch z roku 2006 alebo 2005)

Zdravím,pakliže je přenosová rychlost pod 90kbps,tak mi můj PANASONIC DVD-S49E-K,také hází kostičkovaný obraz a v PC to jde normálně.Chce to vyšší datový tok,nebo kvalitněšjší DVD přehrávač.
Pak je tu ještě jedna možnost DviX převést na formát DVD.;-)

ano to lze, zpetnym prevodem do MPEG2 . Bohuzel pro standart MPEG4 se pouzivaji ruzne kodeky pro kodovani a take ruzne dekomprimacni. Osvedceny treba h.264 ja to nemam moc cas sledovat urcite jsou uz nove. Na netu je hodne diskuzi a stati o komprimaci videa je zbytecne se opakovat. analogove_video3.html i kdyz starsi tak je zde vse jednoduse receno. Nejde o velikost datoveho toku jako takoveho, ale pouziti metody komprese budete mit polovicni datovy tok oproti MPEG2 ve standartu MPEG4 (coz je cil) a kvalitu obrazu budete mit stejnou. Podle toho jak take nastavite koder dostanete vysledek. Vse ma sve hranice a optimalizace filmu na jedno cd dle pouziteho kodeku ma ruzny vysledek. Ovsem dnes kdy DVD stoji 8Kc to uz nemusite hnat do extremu. Proto pokud prevedete soubor na standart MPEG2 nebudete mit ve svem prehravaci problem a on je take primarne pro tento standart urcen. A neni to jako ve standartu MPEG4 kde je tolik kodeku, ze jde z toho hlava kolem.

Ja jsem se ale dosud poradne nedozvedel, je-li to (jelito ;-)) vystup stolniho DVD nebo TV-O z PC. Pro "cisty" obraz z DVD obvykle staci upravit pomer stran vystupu (resp. zoomnout to). Pro PC bych nejspis zvolil orez (in fact, pro DVD taky). Dela-li to pouze v nejakem rozku, mrknul bych, jestli neni film v AVI kontejneru nejakym zpusobem "zbaven" loga. S tim pak nic.