Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrebuju zrychlit PC, jaky upgrade mam zvolit?

Ahoj,

potrebuju zrychlit PC. Mam X2 4800EE a 2gb RAM. Pri otevirani fotek, ktere maji cca 60mb je pc hodne pomaly a nacita fotku neumerne dlouho(nemeril jsem to, ale podle pocitu cca 10 a vic sekund). Chci ho zrychlit. Co bude nejrozumnejsi upgradovat, CPU, RAM a nebo oboje? Nechci do toho zas vrazet moc penez, protoze tento pc je stary cca pul roku a uz opet nestaci. Napadly me tyto varianty:
1.Koupit X2 5600
2.Dokoupit 2gb RAM
3.Vyhodit AMD a koupit Intel 6750
4.Nebo Intel Q6600
5.Koupit X25600 a k tomu jeste 2gb RAM

Co by z techto variant bylo nejlepsi? Jak jsem psal, potrebuju pouze zrychlit nacitani fotek a pak kdyz delam jejich upravy, aby to netrvalo vecnost a nechtel bych delat cely PC znovu. Hry a dalsi kraviny nehraju.
Dik.

Ja uz na to asi kaslu, ono je to asi tak normalni. Ono kdyz delas jednu fotku, tak to jde, ale kdyz jich mas upravovat vic, tak je to pomaly. Zkusil jsem jeste jiny programy a je to mnohem rychlejsi, takze ten problem je Zoner a PSP, nejhorsi je, ze je mam oba koupeny a free programy, ktere jsem ted zkousel jedou podstatne rychlej. Takze problem bude v SW a ne v HW. Ted jsem prisel na dalsi problem a to je horsi. Jsou to ICC profily, ve Viste nemuzu nastavit jako vychozi profil ktery mam po kalibraci monitoru. V programech to jde, ale pak je problem, kdyz se na fotku podivas v prohlizeci, ktery si bere profil z Win, tak je to uplne cely posunuty jinam.

Nesmej se a radsi porad, jestli to teda jde a nemyslim tim- zrus Vistu:-D Vsiml jsem si, ze ti moc neprirostla k srdci, ale zacinam s tebou postupne souhlasit. Po te co tam nejde nainstalovat ovladac vydany pro Vistu ke skeneru, co nefunguje sw od monitoru vydany pro Vistu a to nejhorsi je, ze nejde nastavit vychozi ICC profil ktery chci, respektive nastavit jde, ale vista ho stejne nenacte a porad se drzi toho sveho defaultu, tak zacinam byt celkem nastvanej, protoze ja ty windowsacky smejdy mam jen kvuli fotkam a stejne to nejede, takze si tam klidne muzu dat linix a budu na tom stejne-nic nepojede, ale aspon usetrim penize.