Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba pri instalaci win xp na novy disk SATA2

Dobry den,
koupil jsem si novy disk (rozhrani SATA2, 400GB), pri instalaci windowsu mi vyskoci modra obrazovka a instalace se prerusi, vzdy ve stejnou chvili - "registrace soucasti"... drivery k desce a sata mam spravne, v disku parkrat "zalupe" a vyskoci blue death... uz jsem zoufaly, jinak disk je ok, aspon to rikaji diag. nastroje
[mod]Změna předmětu, původně: Chzba pri instalaci win xp (Zarniwúp) (Zarniwúp)[/mod]

tak o tomhle sem neslyšel.myslel sem že native emuluje standardní pata disk a ten 500giga umí.většinou nechávám bios na native. máš na to někde odkaz na zdroj ?

Musel bych to hledat, ale mam vlastni zkusenost. AHCI dovoli alokovat celou kapacitu bez nutnosti deleni disku. Nativ ti SATAu "nastavi" jako std PATAu, pri instalaci XP ovsem musis vyrobit mensi partisnu. Na cely disk se v tomto pripade instalace kousne.

IMHO blbost, pokud jde přepnout řadič do emulace, přepínám ho vždycky, pokaždý mi instalace XPSP2 disk najde (bez ovládačů přes F6) a pokaždý mi skončí instalace korektně, i když je to třeba 320GB (zatím největší, na který jsem XP instaloval).