Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba pri instalaci win xp na novy disk SATA2

Dobry den,
koupil jsem si novy disk (rozhrani SATA2, 400GB), pri instalaci windowsu mi vyskoci modra obrazovka a instalace se prerusi, vzdy ve stejnou chvili - "registrace soucasti"... drivery k desce a sata mam spravne, v disku parkrat "zalupe" a vyskoci blue death... uz jsem zoufaly, jinak disk je ok, aspon to rikaji diag. nastroje
[mod]Změna předmětu, původně: Chzba pri instalaci win xp (Zarniwúp) (Zarniwúp)[/mod]

tak o tomhle sem neslyšel.myslel sem že native emuluje standardní pata disk a ten 500giga umí.většinou nechávám bios na native. máš na to někde odkaz na zdroj ?

IMHO blbost, pokud jde přepnout řadič do emulace, přepínám ho vždycky, pokaždý mi instalace XPSP2 disk najde (bez ovládačů přes F6) a pokaždý mi skončí instalace korektně, i když je to třeba 320GB (zatím největší, na který jsem XP instaloval).