Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký počítač na prohlížení internetových stránek?

Ahoj,potřeboval bych doma internet na prohlížení stránek-žádné ztahování dat-jen prohlížení stránek popř.videí.Jaký počítač na toto pořídit??Jinak počítač doma nevyužiji...max ještě na foto z digitálu.Musím si nutně pořizovat počítač.sestavu kolem 20 000 Kč??
Změna předmětu, původně: Internet (karel)

První, na co jsem narazil, je třeba tahle sestava, bohatě postačí:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008 R000000FDT

Doporučuji si sehnat W2000 SP4, který na tom poběží velmi dobře.
Pro WinME se bohužel nevydávají záplaty, tak už se nehodí pro surfování,
navíc nepodporují USB 2.0, což sice nevadí při kopírování fotek z digiťáku,
ovšem už ano, když připojíš do USB třeba HDD s daty. Jako systém č.2
se ovšem hodí v každém případě, třeba pro staré hry nebo některé programy,
které nejsou předělané pro 2000/XP.

Jiných podobných sestav najdeš v internetových krámech mnoho, asi i levněji.

Pro WinME se bohužel nevydávají záplaty, tak už se nehodí pro surfování

ale hodí.
win me jsou jednoduchý, skoro dětský systém bez přístupových práv, stačí právě na starší hardware, zároveň mají rozumnou podporu jejich chipsetů, jsou dodnes podporovány výrobci ovladačů, bezproblémově komunikují s dnešními periferiemi.
jejich výhodou je ale něco jiného: není to "serverový" systém jako nt-řada windows (2k/xp/vista). nezná to hromadu běžících služeb na pozadí, proto win 9x/me nereagují na síťové útoky, proto teoreticky nevyžadují ani firewall - i když já bych bez něj na netu nepřežil.
nevýhodou celé řady win 9x/me při surfování je naopak špatná správa paměti, špatný multitasking a tím vším nižší stabilita. a nespíš omezení využitelné ram na 512mb.

na tady uváděné dnešní nejlacinější sestavy bych ale už win_me nedával. na nich dobře pojedou win2000 + sp4 + záplaty KB823980 a KB835732 (bez těch záplat nepřipojovat na síť!), nebo win xp sp2.