Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký počítač na prohlížení internetových stránek?

Ahoj,potřeboval bych doma internet na prohlížení stránek-žádné ztahování dat-jen prohlížení stránek popř.videí.Jaký počítač na toto pořídit??Jinak počítač doma nevyužiji...max ještě na foto z digitálu.Musím si nutně pořizovat počítač.sestavu kolem 20 000 Kč??
Změna předmětu, původně: Internet (karel)

Na práci s fotkama na př. ve photoshopu je paměť 128MB strašně malá. Pro winXP také. Podíval bych se po bazarech v relaci tak 5tis.Kč + monitor. Hledal bych slušný zdroj (Fortron a pod.) paměť min 256MB lépe 512MB, AthlonXP2000+ nebo něco okolo. K tomu slušný monitor se dá koupit za cca 1000.-

Podívej se sem: www.boxed.cz. Mají tam třeba repasované DELLy nebo HP, ty ti udělají dobrou službu... Bazarové noname sestavě bych se vyhnul velkým obloukem. Já mám také DELL, s Pentiem III 1GHz, 512MB RAM apod a na fotky v Photoshopu, dokumenty, net a podobně to stačí bohatě. Dobrou investicí je pak karta do PCI slotu s USB 2.0 porty, pokud třeba chceš přetahovat fotky z karty nebo připojit externí disk.

1) na web ti stačí x-let stará sestava z druhé ruky.
operační systém stačí windows me, který rozumně i s webovým prohlížečem jede na pII, 256mb ram, umí normálně zacházet s usb, board (chipset) něco jako intel i810-815. prohlížeč raději operu (firefoxu rychle dojde malá ram, a nenastavený internet explorer je v rukách laiků virovou a spywarovou pohromou)

2) pro robustnější operační systém s více uživatelskými účty (prostředím) na tom samém hw potřebuješ windows2000 a radši 384-512 mb ram, musíš mít firewall. prohlížeč opera nebo firefox.

3) na max. 3 roky starých pc nebo nejlevnějších dnešních krámech s 512mb-1gb ram jedou krásně win xp, prohlížeče opět opera nebo firefox. a zapnout jejich firewall nebo instalovat lepší.

4) dnešní pc se 2gbyte ram si už používají vistu, až pod jejími omezenými právy je už relativně bezpečné spustit i internet explorer 7, nebo samozřejmě jakýkoli lepší prohlížeč. a opět musí být zapnut firewall.

5) ale nic ti nebrání na 3) a 4) na holý pc nainstalovat českou verzi nějakého linuxu (ubuntu, mandrake), ušetříš za nákup operačního systému.

dnešní pc se 2gbyte ram si už používají vistu, až pod jejími omezenými právy je už relativně bezpečné spustit i internet explorer 7, nebo samozřejmě jakýkoli lepší prohlížeč. a opět musí být zapnut firewall.

Paradoxně je na Vistě jiný prohlížeč než IE (za výchozího stavu, tedy admin účet spouští neprivilegovanou aplikaci) nebezpečnější; IE používá protected mode, což znamená že jede ještě pod nižšími právy.

A lepší prohlížeč je pravděpodobně asi jen Opera, Firefox má ve výchozím stavu stejnou, ne li horší funkcionalitu a více bugů a spotřeby paměti... je to samozřejmě jen otázka úhlu pohledu, alej á tedy na čistě nainstalovaném firefoxu bez doplňků nic navíc oproti IE7 nevidím.

To že to není IE ale může být pro někoho nevýhoda, IE je schopný zobrazit i nekorektně napsané stránky, stránky využívající MS only skriptování a spouštět ActiveX aplikace.

Ale zase na druhou stranu Firefox je nezobrazí, což někomu zase může přinést zadostiučinění, jak s těmi MS zaprodanými webdesignery zatočil - jak by řekl Švejk, pociťuje přitom to, že na něj leze taková vnitřní spokojenost.

Bohužel Ti toho rozumím jen velmi málo.Mám možnost koupit v práci použitý počítač.Může být tak 3-4 roky starý,běhal na Wind.XP.Co s ním udělat pro to,aby mi běhal doma na internet?V první řadě musím koupit nějaký OS ne?A pak taky nějaký antivirový program??Jak se instaluje prohlížeč opera,nebo firefox??

pořídíš si na to xp, pro 1-2 domácí pc stačí home, pc by měl mít pro surfování raději 512mb paměti.
pro přesnost: teď jsem se díval na běžně nainstalované xp, vezmou asi 83mb paměti, něco pro cache, zbytek může okupovat prohlížeč a jeho desítky otevřených tabů (oken). pro operu nebo ie si nejspíš vystačíš s 256mb ram, můj oblíbený firefox má ovšem katastrofální spotřebu paměti a vyžaduje těch 512mb.

na xp systému jsou výhody internet exploreru 7 k ničemu, proto se jím netřeba zabývat. firefox, opera

firewall nech zapnutý ten z windows, o to nutněji ale budeš potřebovat nějaký antivir a antispyware.

První, na co jsem narazil, je třeba tahle sestava, bohatě postačí:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008 R000000FDT

Doporučuji si sehnat W2000 SP4, který na tom poběží velmi dobře.
Pro WinME se bohužel nevydávají záplaty, tak už se nehodí pro surfování,
navíc nepodporují USB 2.0, což sice nevadí při kopírování fotek z digiťáku,
ovšem už ano, když připojíš do USB třeba HDD s daty. Jako systém č.2
se ovšem hodí v každém případě, třeba pro staré hry nebo některé programy,
které nejsou předělané pro 2000/XP.

Jiných podobných sestav najdeš v internetových krámech mnoho, asi i levněji.

Pro WinME se bohužel nevydávají záplaty, tak už se nehodí pro surfování

ale hodí.
win me jsou jednoduchý, skoro dětský systém bez přístupových práv, stačí právě na starší hardware, zároveň mají rozumnou podporu jejich chipsetů, jsou dodnes podporovány výrobci ovladačů, bezproblémově komunikují s dnešními periferiemi.
jejich výhodou je ale něco jiného: není to "serverový" systém jako nt-řada windows (2k/xp/vista). nezná to hromadu běžících služeb na pozadí, proto win 9x/me nereagují na síťové útoky, proto teoreticky nevyžadují ani firewall - i když já bych bez něj na netu nepřežil.
nevýhodou celé řady win 9x/me při surfování je naopak špatná správa paměti, špatný multitasking a tím vším nižší stabilita. a nespíš omezení využitelné ram na 512mb.

na tady uváděné dnešní nejlacinější sestavy bych ale už win_me nedával. na nich dobře pojedou win2000 + sp4 + záplaty KB823980 a KB835732 (bez těch záplat nepřipojovat na síť!), nebo win xp sp2.