Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dynamický graf v tabulkovém kalkulátoru?

Existuje možnost vytvořit graf v Excelu (nebo ještě lépe v OpenOffice.org) tak, že se mu předhodí tabulka dat a graf bude mít tlačítko "vpřed", po jehož stisknutí se do grafu vynese první hodnota z tabulky, při dalším se přidá druhá atd, obsah grafu bude rolovat (starší hodnoty mizet vlevo)?

Je to vůbec reálný?

Pavel

Dá sa to spraviť pomocou makra. Najjednoduchšie tak, že graf bude typu "XY Scatter" a budeš mu meniť rozsah na osi X (X-ová os sa nedá meniť pri všetkých typoch grafov).

Čiže si vytvoríš tlačidlo, ktorého obsluha udalosti Click bude vyzerať nejako takto:

With ChartObjects("MojGraf").Chart.Axes(xlCategory)
    .MinimumScale = .MinimumScale + 1
    .MaximumScale = .MaximumScale + 1
End With

Aby si mohol ku grafu pristupovať pomocou nejakého rozumného mena ("MojGraf"), tak si ho musíš pomenovať, čo je tiež zážitok: Ctrl+Click na graf a potom v roletke vľavo hore zmeniť meno. V nových Office to bude určite ešte prepracovanejšie.