Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GPS navigacia?

Ahojte, chcel by som poradit nejaku gps navigaciu s rozumnym pomerom cena/vykon. Ak mate nejake osobne skusenosti s urcitymi typmi, tak sa necham velmi rad inspirovat....dakujem!!!

V soucasne dobe neni mezi znackovymi navigacemi (minim tim TomTom, Garmin a MIO) zasadnich rozdilu, receno slovy J.Wericha ten umi to a ten zas tohle... Nepises s jakym vyuzitim GPS pocitas. Pokud pocitas s vyuzitim prevazne pro turistiku at uz pesi nebo na kole v drsnejsich podminkach pak zvol neketerou outdoorovou navigaci Garmin (napr. GPSMAP 60csx), ktera je dostatecne odolna a prezije i dost hrube zachazeni. Nevyhodou jsou drahe mapy. Cena mapy jedineho statu se pohybuje okolo 4 000,-Kc. Jestlize potrebujes neco na pouziti prevazne v aute, pak je asi jedno, kterou navigaci si poridis pokud koupis znackovou autonavigaci (tim minim TomTom, Garmin nebo MIO), nejsou mezi nimi zasadni rozdily i kdyz Garmin ma slabsi mapy vychodni Evropy. Zde bych se ja osobne priklonil k navigaci MIO, takovou podporu (forum) jako tato znacka nema zadny jiny pristroj a to je pro mnohe uzivatele zasadni. No a pokud jsi schopen zajistit slusne zachazeni, pak si porid nejake to PDA, to Ti umozni nejsirsi pouziti (i kdyz autonavigace MIO prave diky podpore nadsencu umoznuji skoro totez a jsou o poznani robustnejsi konstrukce nezt PDA).

Zkus si nekde pro jistotu zjistit, jak to ma Garmin s mapama(nevim jestli to ma na svedomi mapa a nebo sam pristroj), nekde jsem cetl, ze Garmin neumoznuje zadat vic nez 1 prujezdovy bod na trase a to je dost tragedie. Cetl jsem to pred par dny, ale nevim uz kde. Clanek byl bud z kraje letosniho roku a nebo z konce lonskeho a dost lidi si na to stezovalo, protoze je to pomerne dost dulezita vec. Nekoho to vedlo z Brna po trase ktera mela byt cca par kilometru po trase asi 10x delsi, ale uz si to presne nepamatuju.

Nevim jakou doplnkovou mapu dodava Garmin pro svoje Nuvi na Slovensku, u nas je to Topo Czech (a Atlas 10). Ovsem to co je prezentovano jako vyhoda proti ostatnim znackam je naopak z nouze cnost. Mapy Navteq vychodni Evropy stale za mnoho nestoji a tak Garmin tyto mapy dodava, aby udrzel aspon jakous takous konkurenceschopnost. To bys mel zvazit, pokud chces navigaci pouzivat hlavne v aute.