Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zprovoznění hry IL2-Šturmovik

Zdravím,
je pravda, že IL2-Šturmovik nejde spustit na Windows XP Home? Byla jsem se zeptat v JRC a prodavač mi řekl, že to nefunguje na XP. Chci se zeptat, jestli neexistuje nějaký patch nebo program, který by to případně mohl zprovoznit.
Předem děkuju za rady a odpovědi.
Změna kategorie, původně: Tipy, triky
Změna předmětu, původně: Zprovoznění hry (karel)

Prodavač byl buď neinformovaný, nebo hlupák (případně komplexně postižen - tedy neinformovaný hlupák, což by v prodejně JRC překvapilo jen málokoho).
Hra na Windows XP Home samozřejmě funguje.
Pravdou ale je, že patche pro tuto hru jsou doporučovány. Najdete je např. na stránkách výrobce.

tak to bude ale asi ina hra ptz. original sturmovnik bol aj pre Win98 :-)
Schvalne som si teraz pozrel krabicu, je na nej ze Win98, ME, 2000, XP.

Ja osobne (na 98SE) som sa musel pohrat trochu s ovladacmi grafickej karty, skusit odisntalit terajsie a nainstalit novsie/starsie. Samozrejme skusit aj patche pre hru.

Prip. napisat sem presne ako sa to sprava, ake presne PC (hlavne grafika), ake ovladace su tam teraz pre grafiku, ake directx tam je nainstalene ...

... este dodam ze netreba sa chodit pytat predavaca (on odpovie ako vzdy totalny nezmysel), ale treba sa pozriet na krabicu, tam je napisane ze na akych win to bezi.
Este by bolo dobre napisat ze co presne si kupila (co presne je na tej krabici napisane - aky nazov to ma).

Na PC s WinXP mi bez problemu chodi:
IL2 Sturmovik z Levnych knih za 149 Czk,
IL2 Pacific Fighters z L.K. za 299 Czk
IL2 Forgotten Battles z L.K. za 249 Czk
i posledni verze IL2 1946.
U toho posledniho se mi trochu sekaji (pri integrovane graficke karte)
nektere mapy, napr. Kijev, a to i pri snizenem rozliseni v Grafickem modu. Kdyby nekdo vedel typ, byl bych rad.

Bez ni by to neslo? Nejakou zmenou nastaveni v IL2 Sturmovik 1946?
Mam sestavu:

Procesor Intel Pentium 4 630 (3000 / 800 MHz, 2 MB cache), Box
Operační paměť Kingmax DDR2 2048 MB, 533 MHz (4x 512 MB)
Základní deska Asus P5LD2-VM, Socket 775, i945G
Grafický adaptér Integrovaný na základní desce
Síťový adaptér Integrovaný na základní desce
Zvukový adaptér Integrovaný na základní desce
Pevný disk Western Digital 160 GB, 7200 rpm, 8 MB cache, SATA/300
Optická mechanika DVD±RW LG GSA-H20L, DVD±R/±RW/RAM, Dual Layer
Disketová mechanika FDD 3.5", interní
Skříň EuroCase 5410 400 W, černo-stříbrná

Klávesnice Genius KB-10X, PS/2, černá
Myš Genius Netscroll EYE, USB + PS/2, kovová barva

Operační systém Microsoft Microsoft Windows XP Home, Cz, OEM

Cena bez DPH 16 802,65 Kč
Cena s DPH 19 995,20 Kč

Verzia 1946 je nove vydanie, podla vsetkeho potrebuje DX9 graficku kartu. Na integrovanej grafike i945ky ti pravdepodobne nepojde (ako aj ostatne novsie (posledny rok dva) hry).
Ten PC co mas nie je na hry.

Mozes si skusit patch z www.ubi.com (daj si tam vyhladat 1946), mozes skusit pohladat ci nemas v adresari s hrou aj starsie exe (starsie verzie hry), ale pochybujem ze ti to pomoze, najlepsie bude kupit graficku kartu s ktorou sa daju aj hrat hry.

P.S. a znova opakujem predpokladam ze si nainstaloval ovladace k chipsetu a ku grafickej karte (www.intel.com). Ak nahodou nie, tak potom sa necuduj ze ti nic nefunguje.

Velice dekuji za kvalifikovanou radu. Jen pro upresneni: funguji mi dobre vsechna, i ta nejnovejsi letadla,(letam v rezimu plneho realizmu), jen mam potize s mapami Kijeva a Mandzurie. Nejsou potize s Barmou, ani Singapurem, ani s radou dalsich novych map, ktere jsem zkousel ve FMB. Muzete nejakou grafickou kartu doporucit pro vyse uvedenou sestavu?

Aha pockaj ja som teraz domotany, takze ty nie si autor povodnej otazky? :-) On pisal ze mu to vobec nefunguje.
Co sa tyka sekania (pomalosti) tak este mozes skusit skontrolovat v nastaveniach hry ci tam nie je anisotropic filtering (AF), skusit dat na najnizsie prip vypnut, antialiasing (AA), skusit dat na najnizsie prip. vypnut, a dalsia vec je nastavenie vzdialenosti viditelnosti, detailov apod, s tym sa da pohrat, znizenie tych hodnot moze zmiernit sekanie.

Otazka je ci u teba nestiha grafika alebo CPU. CPU by som zatial radsej nechal ten to snad stiha, najprv urcite grafiku, ale tazko radit zavisi kolko mas na to financii, cim drahsia tym lepsia :) Pozor na to ci mas na doske AGP alebo PCIe.
P.S. nejake porovnanie grafik si mozes pozret tu graphics_2007.html, dobry pomer cena/vykon ma napr. ATI 1950-Pro alebo 1950-XT prip XTX, tie sa tusim robili aj pre AGP ak by si mal este AGP slot.

provozoval sem il2 1946 na integrovane grafice intel GMA 950 (+ celeron core2duo D420) - podporuje DX9c a v 1024*768 16bit , stredni mraky a jinak vsechno full je to v poho, ted mam tyden ATI saphire HD2600XT za 1999,- a presel sem na 1600*1200 a vse full/excelent a nezadychal sem komp ani ve 40lidech na netu :) takze si rochniim :) mam 1GB ram a core2duo E2140