Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usb přestalo šlapat

Při kopírování na externí disk se z ničeho nic kopírování ukončilo.Jindy šlo ok.Nejdou ani USB klíče.XP hlásí ve správci,že není driver.Když ho chci nainstalovat z cd k základní desce tak tam něco píše o servis packu 2 a nic.Nevíte jak na to?

pozri sa do: pravy klik na teno pocitac - spravovat - sprava diskov ci jak to tam je nazvane, ci tam ten USB disk vidis. Ak ano pozri ci na nom je oddiel a ake pismeno mu priradil. Celkom casto sa stava ze Win automaticky priradi pismeno ktore je uz pouzite napr. na sietovy disk (typicky dementny Win). Vtedy staci zmenit pismeno disku na nejake nepouzite (pravy klik v tej sprave diskov - zmenit pismeno...)

pravděpodobně to píše že pro xp sp2 už není extra driver třeba, i když u exotických chipsetů (cokoli kromě intelu) není spoleh na nic.
- ve správci hw odeber usb řadič, restartuj ten krám, mělo by se to probrat.
- ve správci disků udělej pořádek a všechny cd/dvd mechaniky odsuň doprostřed nebo na konec abecedy, ať se nepletou do těch pár písmen zkraje, které wirdows pro usb hloupě přidělují. pokud máš disk rozdělený na šestiny, s nějakými nedůležitými oddíly udělej totéž.
- pak tam zaraz flashku, jestli se doinstaluje usb mass storage device (nebo tuším řadič velkopapacitních pamětí u via chipsetů).