Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotaz na instalaci Windows

Ahoj lidi.Potřebuju trochu poradit.Koupil jsem novou základní desku/ASUS P5VD2-VM SE/.Harddisk mám napojen na IDE s mechanikou/deska má jeden IDE/.Po zapnutí a nakopírování Windows mi to píše CHYBA PŘI NAČÍTÁNÍ SYSTÉMU a nevim co stim.V biosu mám nastaveno načítání s harddisku a pořád to nejde.Už jsem zkoušel i vypojit mechaniku a pořád nic.Jestli ještě nemůže být chyba vtom,že potřebuje harddisky SATA.Co myslíte?Díky za každou radu

To vypadá na nějaký pošahaný MBR, popíšu ti postup, jak to opravuji já, možná to není nejjednodušší, ale zaručeně funguje. Budeš potřebovat bootovací disketu WIN98SE (najdeš na www.bootdisk.com). A pak:
1) nabootuješ z diskety
2) spustíš program fdisk, odstraníš v něm všechny partišny, pak vytvoříš novou, klidně jen nějakou malou, stejně ji pak budeš rušit, ujisti se, že je vytvořená partišna aktivní
3) restart PC, znovu nabootovat z diskety
4) format c:
5) sys a: c:
6) restart, ale teď už bootuješ bez diskety

Pokud se ti poraří z toho HDD nabootovat do příkazového řádku, máš vyhráno. Začni instalaci XP, zruš v ní ten dočasný oddíl a vytovři si oddíly NTFS, jaké potřebuješ...

PS: Možná by stačilo v tom DOSu spustít příkaz fdisk /mbr, ale přepsat to tím SYSem, je podle mě jistější...