Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotaz na instalaci Windows

Ahoj lidi.Potřebuju trochu poradit.Koupil jsem novou základní desku/ASUS P5VD2-VM SE/.Harddisk mám napojen na IDE s mechanikou/deska má jeden IDE/.Po zapnutí a nakopírování Windows mi to píše CHYBA PŘI NAČÍTÁNÍ SYSTÉMU a nevim co stim.V biosu mám nastaveno načítání s harddisku a pořád to nejde.Už jsem zkoušel i vypojit mechaniku a pořád nic.Jestli ještě nemůže být chyba vtom,že potřebuje harddisky SATA.Co myslíte?Díky za každou radu

Že by Win potřebovaly SATA disk je nesmysl.

V které části instalace to tu chybu píše? Nebo instalace proběhla až do konce? O jakou verzi Win se jedná? XP, Vista? Je to OEM? Doufám, že je máš legálně? Disk je NTFS nebo FAT32, před instalací jsi jej formátoval? Se starou deskou ti Windows fungovaly?

Ak je to nova cista instalacia Win tak dobre je urobit nanovo diskovy oddiel - ked ta instalator vyzve aby si vybral diskovy oddiel tak stavajuci diskovy oddiel zrus a vytvor novy, vyber ho, a zvol ze naformatovat v NTFS. Vsetko sa robi v instalatore.

Potom po prvom restarte samozrejme nezabudni v BIOSe prehodit v poradi bootovania HDD na prve miesto, kedze pred instalaciou si tam zrejme nastavil na prve miesto CDROM.

To vypadá na nějaký pošahaný MBR, popíšu ti postup, jak to opravuji já, možná to není nejjednodušší, ale zaručeně funguje. Budeš potřebovat bootovací disketu WIN98SE (najdeš na www.bootdisk.com). A pak:
1) nabootuješ z diskety
2) spustíš program fdisk, odstraníš v něm všechny partišny, pak vytvoříš novou, klidně jen nějakou malou, stejně ji pak budeš rušit, ujisti se, že je vytvořená partišna aktivní
3) restart PC, znovu nabootovat z diskety
4) format c:
5) sys a: c:
6) restart, ale teď už bootuješ bez diskety

Pokud se ti poraří z toho HDD nabootovat do příkazového řádku, máš vyhráno. Začni instalaci XP, zruš v ní ten dočasný oddíl a vytovři si oddíly NTFS, jaké potřebuješ...

PS: Možná by stačilo v tom DOSu spustít příkaz fdisk /mbr, ale přepsat to tím SYSem, je podle mě jistější...

1)Už přítomnost hdd s mechanikou na jedné kšandě u nové desky je na pováženou
2)Zkus prohodit pozice zařízení na té kšandě (zpravidla se doporučuje hdd jako MASTER, ale už sem setkal s pár případama, kdy opačně to makalo líp (lehčejc)
3)Potřeba SATA je nesmysl
4)To kopírování, co píšeš, je taky nějaká prapodivná záležitost, sem nějak nepobral. Tos zkopíroval nainstalovaný
winy odněkud na ten disk, nebo si zkopíroval instalačku z cd na hdd a pak chceš po biosu, aby to načítalo z hdd samo?...Nebo jak?
Budeš to tady muset asi nějak víc specifikovat, jinak kloudnou radu nedostaneš...

najnovšie modely dosiek už obvykle vôbec nepodporujú kombináciu hdd+cd/dvdrom na jednom kábli na ide radiči,niektoré dokonca už hdd vôbec a ide už podporuje len atapi rozhranie pre cd/dvd rom,treba pozorne preštudovať manuál k doske