Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nove operacni pameti

Chtel bych se zeptat jestli muzu do zakladni desky -MB ASUS M2N-E,soc. AM2, NF570U, GLan, PCIex, DDR2 vlozit nove ramky -A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition.Tak aby vse fungovalo tak jak ma.

Pamate su klasicke DDR2/800, nie je na nich nic specialne (akurat sa mozno daju trochu pretaktovat ak by si chcel pretaktovavat).
Ak to je 2GB na jednom module tak si pozri v navode k zakl. doske ze ci zvlada 2GB na jednom module, to zavisi od konkretnej dosky resp. chipsetu. Ak su to dva moduly (2x 1GB) tak to urcite zvlada.
P.S. Ak tam potom budes mat dohromady viac ako 3GB treba si aj uvedomit ze 32bitovy Win (klasicky WinXP apod) nebude vidiet viac ako cca 3 az 3.5GB RAM.

Jestli jeden kámoš tvrdí, že to má rychlejší načítání a druhý, že to nebude fungovat, což to zkusit třeba na stránkách výrobce?

Supported RAM Technology: DDR II SDRAM
Supported RAM Integrity Check: ECC, Non-ECC
RAM Installed ( Max ): 0 MB / 8 GB (max)
Supported RAM Speed: PC2-4300, PC2-5300, PC2-6400
RAM features: Unbuffered, Two DDR channels

Stačí tam paměti normálně strčit a případně je potom otestovat memtestem. Pokud bys je chtěl využít na maximum musel bys ručně nastavit rychlost a zvýšit jeho napští, mají automaticky rychlost 5-5-5-x nebo vyšší ruční 4-4-4-x při vyšším napětí(2,1v). Je to ale pro zkušenější...Já se na to momentálně vyprdl:-D