Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit internet v Linuxu

Chtěl bych se zeptat,jak mám nastavit internet (Firefox) v operačním systému Linux...Zkoušel jsem: počítač-nastavení systému-síťové zařízení-síťová karta-upravit-nastavení statické adresy (kterou mám)-poté jsem zadal moji IP adresu a masku...a internet postřednictvím Mozilly Firefox mi stále nejde...Čím by to mohlo být a co bych měl ještě nastavit? Díky

No,nic jiného jsem zatím nezkoušel...Dělám to úplně poprvé,takže se v tom moc nevyznám...Potřeboval bych tam zadat ten upřednostňovaný DNS server,ale možná i ten náhradní server DNS...Ale v čem se to nastavuje,nevím...U Windows už to umím

Musel bych si nainstalovat Suse a podívat se kde to tam je. Ale určitě to má taky nějaké klikátko.

Jinak obecně je to v souboru:

/etc/resolv.conf

aspoň myslím.
Záznam pak v tomto souboru vypadá takto nějak:

nameserver 213.46.172.36
nameserver 213.46.172.37

ale pravděpodobně ti to Suse po restartu opět přepíše svým původním nastavením. Takže hledej, pokud ti někdo neporadí jinak ..

Díky za pomoc,už se mi to podařilo...Ale ještě se zeptám na jednu věc - mám graf. kartu GeForce FX 5200,ovšem bez 3D podpory...Poradíte mi nějaký odkaz ke stažení spec.ovladače, abych ho mohl doinstalovat?