Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potíž s Paragon Total Defrag 2008SE

Nainstaloval jsem si Paragon Total Defrag 2008 SE, což je Special Edition free,
jen stačí při instalaci zadat funkční mail, na který do 5 minut dojde klíč atd...
Po spuštění mi program ohlásí, že disk C není naformátován, ale druhý disk
vidí dobře. Nemůžu zkrátka provést defragmentaci na C.
Oba HDD jsou totožné, FAT32 a nemají po kontrole vůbec žádné problémy.
Samozřejmě jsem restartoval komp, stejně ale program nevidí ani jmenovku disku.
U druhého HDD vidí jmenovku v pohodě a volby v programu jsou aktivní.
Samozřejmě jsem zkusil nainstalovat program na HDD s WinME, jestli se třeba
program nechová jinak, ovšem na WinME program nefunguje.
Na stránce výrobce jsem se ve FAQ + fóru nedozvěděl o tom nic, totéž v Helpu programu.
Patrně by pomohlo odpojit druhý HDD, ale takhle to nechci řešit samozřejmě.
Není to moje životní priorita, mám i jiný free defrag program, jen se chci zeptat,
než napíšu výrobci. BTW, klasická defragmetace ve W2000 na 80GB HDD trvala 12 hodin,
spuštěná z WinME 4 hodiny. Uvítám jakékoli rady kromě používej jiný program.
OO Defrag nechci ukrást, chci rozchodit tenhle program.

na fore vnu.net,ktorá zabezpečuje pre časopis computerworld programy na cd a vo vianočnom vydaní bol tento konkrétny soft,sú publikované rovnaké sťažnosti a problémy s daným programom,ovšem nikto zatial nenašiel žiadne riešenie tohto problému,zrejme sa bude jednať o nejakú závadu tejto konkrétnej verzie

Poraďte, jak přesně postupovat při opravě MBR pomocí instalačního CD W2000 SP4.
Raději se zeptám, nikdy jsem to ve W2000 nedělal a nerad bych instaloval znova,
i když zálohu mám a data mám zálohovaná i na druhém HDD.
Uvažoval jsem o DOS příkaze fix/ mbr, ale slečna Vera Vorobaeva z Paragonu píše
(vyžádali si spoustu reportů) a mě baví "rozcházet" problémy:

We are very sorry for the inconveniences.
You have a non-standard partition boot sector, that's why Total Defrag can't detect the volume properly. Please clarify - did you use any third-party partitioning tools to partition this drive? Maybe, you are using any third-party boot manager?
To correct this, please do the following:
- boot from Windows 2000 Install CD into Recovery Console, and perform the fixboot operation. This will rewrite your boot code, and allow our program to function properly

Mno, všechny svoje identické HDD mám naformátované disketou od WD, takže mi něco do MBR
zapsal už dávno nějaký soft, to není nic nezvyklého, v BIOSu mám Virus Warning disabled,
takže netuším, co to bylo. AVG mě taky na to dávno upozornilo, dal jsem Accept Changes.
Samozřejmě bych si to vyzkoušel hned, ale mám mírně rozšlápnutou origoš instalačku
a dělá po narovnání v mechanice bordel, naštěstí mám ISO, takže si to vypálím znovu.
Dneska už nemám na nic sílu, musel jsem měnit baterku v desce a zaboha nešel spustit
komp. Drbal jsem se s tím dvě hodiny, nevěděl jsem, kde je problém a chytal jsem točky.
To pro dnešek stačilo. Tak bych uvítal srozumitelný postup, abych nikde netápal.

V žádném případě nedoporučuji instalovat. Já si zakoupi časopis computer, kde je tento program v plné verzi. Po spuštění defragmantance se mi počítač asi po 20 minutách vypnul. po opětovném zapnutí mě přivítala hláška NTLDR nenalezen. Po několika pokusech resetování bookování instalačního disku a 3 hodinách nadávání a telefonování známým, jsem počítač zabalil a odvezl do servisu na opravu. Program opravdu počítač vyčistil dokonale, přišel jsem o hodně souborů, fotek, filmů atd. Takže pokud se chcete pobavit, tak si ho nainstelujte. A divím se že takový šit program si dá časopis Computer na dvd a doporučuje ho svým čtenářům.

přišel jsem o hodně souborů, fotek, filmů atd.

3 hodinách nadávání

Doufám, že jste alespoń 1 hodinu nadávání věnoval sobě. Komu na vlastních datech záleží a nechce o ně přijít, tak ZÁLOHUJE. Pak ho žádnej program nemůže zaskočit.

A soudit kvalitu programu podle toho, že zrovna tobě nefunguje, ehm, to je přinejmenším odvážné. Kdoví, v jaké stavu jste měl systém, ale hlavně že se pak všechno svede na na šit program.