Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Můžu OS Windows Vista přeinstalovat systémem Win XP Home?

Zdravím, rád bych se zeptal, koupil jsem nový počítač se systemem Vista home premium a chtěl bych se zeptat, jestli bych si to moh přeinstalovat systemem Win XP Home Edition na který mám také licenci. A druhá ot. je, jestli operační pamět může používat z části i Graf. karta. mám totiž 1 gb RAM ale píše mi to jen 766 Mb RAM. Děkuji za odpověď.

Změna kategorie, původně: Software
Změna předmětu, původně: Operační sastem Vista (host)

Jestli máš legálně licenci na Win XP Home, může je samozřejmě používat na novém počítači. Ale tuším, že to bude nějaká OEM verze, takže licenční podmínky stejně porušíš.

Ano, existují grafické karty, využívající část operační paměti. Např. technologie Turbocache.
http://www.svethardware.cz/art_doc-7EB9BEA71F8557FE C1256F8100810805.html
Nebo máš integrovanou kartu? Třeba v notebooku? Většina jich také používá (sdílí) operační paměť.

Kdybys uvedl, co máš za kartu, nebo se podíval na její specifikaci, měl bys jistotu.

Přečti si licenční podmínky a pravidla instalace pro verzi OEM. Musí být nainstalována na počítač, se kterým byla zakoupena, na case musí být nalepen COA štítek a musíš mít nabývací doklad - systém musí být uveden an faktuře. Ledaže by se jednalo o legalizační verzi... Tolik fakta. Někdo je zpochybňuje, někdo s nima nesouhlasí, někdo se jima neřídí... každý podle chuti. :-)