Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem trojsky kon

neviete mi poradit prosim vas? podarilo sa mi stiahnut virus. antivirak mam NOD32, stiahol som si aj program TrojanHunter..dal som to obidvova niekolkokrat cistit, naslo to skoro vzdy nejaky vir. stale mi vyhadzuje bublinu z listy, ze mam virus, zapina webove stranky na antivirove programi, teraz mi vyhodilo tabulku - SECURITY CENTER, ze virus protection - not found. pritom NOD stale mam. neviete ci sa to da nejako odstranit? nejaky dobry program, alebo co.
diky moc.

1) žádný zázračný univerzální program na viry a trojské koně neexistuje
2) likvidaci provádět v nouzovém režimu
3) na toto téma tu už bylo napsáno dost a dost - použít hledání
4) kdyby sis to do počítače nenatáhl, nemusel bys to odstraňovat

máš spyware či co to je, a možná se mu povedlo vypnout rezidentní ochranu nodu.
zkusil jsi spustit scanování disku ručně? máš aktualizovaný antivir? pokud není placený, tak proč nod - zřejmě aktualizace nefungují.
můžeš disk s nakaženým systémem vytáhnout, přidat ho jako druhý do zdravého pc a tam ho nechat odvirovat / odspywarovat.
taky se můžeš podívat co se ti automaticky spouští po startu: msconfig.exe nebo free starter.

ale pokud surfuješ s admošskými právy, a ještě používáš internet explorer, je to zbytečné, za chvíli jsi zavirovaný zas.

edit: myslel jsem článek v pravém sloupci - lézt na net jen jako obyčejný user, ne jako admoš/správce.
internet explorer na xp je, přehnaně řečeno, automatizovaný stahovač virů. neplatí to 100%, ale právě pro začínající uživatele bohužel ano.

no polovicu z toho, co ste mi napisali som nepochopil - co su to breberky atd., som z compu dost lavy:). ten virus je asi nejaky SpyBot, SpyWorm, alebo co mi to tu prave vyhodilo. Upozornuje ma to, ze kradne privatne informacie atd. NOD mi podla mna ide, scanovanie tiez, pouzivam explorer. neviem vobec, ci je rozumne ho dalej pouzivat, ci sa mi to este viacej neinfikuje a nerozhodi mi comp. asi ho budem musiet dat preinstalovat, alebo co. co vy na to odbornici..:)

Doporucuju jiny prohližec aspon Mozzilu firefox a jestly ti dole skace furt ta tabulka ze mas trojskeho kone blabla a kdyz na to kliknes tak se ti zapnou webovky na kterych si muzes koupit nejakej ani spy apod tak tomu se rika myslim malware a doporucuju na to program ad-ware

diky zatial za rady....teraz mi to najnovsie vyhodilo tabulku, ze moje aktivity na internete boli sledovane a nahravane atd. je to v prdeli, mam po reputacii:))...neviem, ci by som sa mal vobec pripajat. asi bude treba nova preinstalacia...skusim este neskor ten ad-ware.

no, myslim, ze sranda to nebude. vypada to dost seriozne. ked som teraz zapol comp, tak myslim, ze mi uz ani nenabehol spravne NOD. ked som ho zapol, a dal aktualizovat, tak mi stale vyhadzuje, ze to nie je potrebne. predtym to v pohode islo. a stale vyhadzuje tabulky o infiltracii, systemove upozornenia, ze to kopiruje informacie atd. som zvedavy, kedy mi uz uplne zamrzne.
ked dostanem toho parchanta, co to vyrobil do ruky, rozrezem ho na male kusocky. velmi male.:x: