Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem licence WIN XP

Dobrý den,

dostal jsem od známých notebook s WIN XP, abych to opravil, nějak se pořád kouše a píše se:

win32k.sys page_fault_in_nonpaged_area .

Ani nevím ještě, jak to opravit, tak začínám počítat s eventualitou, že bych to celý vymazal a nainstaloval nový windows (doufam, ze problem nebude nekde v hardwareu).

Oni mají na notebooku nalepenou znacku s serialem Windowsu. Jenze nedostal jsem od nich i instalacni CD. Tak by me zajimalo, jestli bych nemohl nainstalovat Windowsy z myho CD a opsat tam serial z toho notebooku? Problem je, ze ja mam Windowsy cesky a oni maji jinej jazyk, jestli to nebude vadit?

Děkuju za odpovědi,

Vik

Rozhodně tu nechci rozpoutávat flame war. Ale... ;-)

Neznám do detailu licenční politiku MS, ale někde v zadu mi visí, že pokud někdo vlastní licenci na daný OS, může jej mít nainstalován z jakéhokoliv zdroje a s jakýmkoliv licenčním číslem, jen musí odpovídat verze (home na home, profesional na profesional). Dokonce může používata jakoukoliv nižší verzi. Tedy vlastník licence na XP může používat W2K,NT,98,95 ... Nevíte někdo, jak to platí pro domáctnosti a u OEM? Študovat to u MS se mi nechce ;-)

PrasatkoPee

inštalačné cd môže byť hocijaké,ale verzie inštalovaného os musí byť zodpovedajúca verzii,pre ktorú bol vydaný príslušný produktový kod-platí to aj pre jazykovú verziu,nielen pre typ windows,inak to skôr či neskôr neprejde cez wga validáciu