Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkcni pripojeni k internetu z omezeneho uctu

Jak jiz napovida predmet, jde o to ze jsem vytvoril omezeny ucet pro pritelkyni, nelze se ovsem pripojit. Pouzivam cdma pripojeni od O2. Modem Axess-tel. Aplikace pro tento modem hlasi Cannot find Axesstell Modem! Connect Axesstel. Tedy ze mam asi pripojit modem. Na mem ucte ovsem pripojeni v poradku funguje. OS -Xp home. Mozna se jedna jen o nejakou banalitu, ale uz u toho sedim hodinu a nikam jsem se nepohnul.

Diky

podívej se do registrů co máš ve větvi toho softu v "hkcu" pod svým účtem. přítulkyni foukni na chvíli admošská práva a koukni co je při jejím přihlášení. (případně si založ na experimentování pomocný omezený účet)
pak asi bude vhodné vyexportovat tvé nastavení, nebo jen dopsat chybějící binární hodnotu...

a klidně reklamuj závadu u líného zdechlého operátora, co tam mají za bordel, že čínský šmejd který nakoupili nefunguje pod omezeným účtem.

Po tom co jsem se vtom vrtal neco nekde rozvrtal, jsem na jejim ucte (s admosskymi pravy) aplikaci rozjel, ovsem potom co jsem ji ucet omezil, to opet nefunguje, tak jsem odinstaloval a chtel nainstalovat znovu, tu se vsak vyskytl dalsi problem, a to, ze pri zapojeni a vypojeni modemu ho pc proste nenajde. Coz je problem, protoze modem ma instalacni pakl v sobe. Takze jsem byl v uplne odpojen. Takze jsem pouzil bod obnoveni, coz pomohlo aspon memu pripojeni, ktere je v poradku.

Zkusim tedy nahlidnout do registru.

šlo by nechat hledat v registrech na výskyt "Axesstell" - ale to může být taky jen oem název :(
to co jsem původně uvažoval s hkcu\software\... větví s nastavením se týká jen různých řídících center (třeba připojení gprs u tmobile s inicializačním "vytáčecím" řetězcem - taky se korektně nastavil jen pro instalujícího admoše).

ale samotný ovladač modemu bude ve společné systémové větvi mezi Network adapters v HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\... , síťová připojení a nastavení jsou v HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\{číslo}\Parameters\Tcpip - čili tu moc není co řešit.

takže snad ten regmon napoví víc.

a u adresáře dokumenty zkontroluj přístupová práva

No zajimave, trochu jsem se pohrabal v sitovem pripojeni, patricny modem zapojil a nyni jsem on-line s pritelcinyho omezenyho uctu, Je mi ovsem zahadou to, ze pokud kliknu na aplikaci k modemu, tak mi to hlasi uplne tu samou hlasku, ze nemuze nalezt modem, takze to vubec nechapu:?:

Filemon jsem stahnul, psustil, ale pochybuju, ze bych dokazal zjistit ci "vykoukat" to co je potreba:-[

Screen
[http://img407.imageshack.us/img407/9387/screenaxess un2.jpg]

V hlasce je napsano "Cannot find axesstel modem! Connect Axesstel"

Kdyz nemuze najit modem a hlasi, abych ho pripojil, jak je mozny, ze jsem on-line?
Mam pocit, ze jsem neco rozvrtal3-[

Vzhledem k tomu, ze je net stale nefunkcni na omezen ucte a pote, co pritelkyne stahovala buh vi co za softy a me tim obohatila o dva nove toolbary jsem byl nucen problem exhumovat. Na omezen. ucte uz to fungovalo, ale pak se pritelkyne hrabala a neco musela dodrbat, co to bylo, jsem zni nedostal. Problem je uplne stejny, na mem ad. ucte vse jede jak ma, ale na omezenem ucte (zridil jsem pro tito ucely novej testovaci ucet) pri pokusu spustit dany program k pripojeni mi zahlasi vyse uvedenou hlasku (Cannot find Axesstell Modem! Connect Axesstel!) Hrabu se vtom celou noc, zkousel jsem preinstalovat ovladace a soft k modemu, bez uspechu.

Ohledne Filemonu ci Regmontu, aplikace jsem stahnul, spustil, ale pochybuju, ze bych dokazal nejakym zpusobem blikajici udaje zachytit a pak to nejakym zpusobem porovnat a nasledne povolit. Byl bych vdecen za nejaky jednodussi zpusob.

Jinak asi budu muset vyuzit placenou servisni linku (coz me neuveritelne sere s prominutim, ze budu platit telefon kvuli pomoci s jejich zarizenim )

Zavolal jsem si (cca 40KC) na servisni linku a k memu prekvapeni je po problemu. Bohuzel jsem nepochopil duvod cele procedury (az na zadani udaju k pripojeni) ale pokusim se ji popsat. Musel jsem v omezenem ucte zkopirovat polozku z dodavaneho instalacni softu tzv. Axesstel_main na plochu (vytvorit zastupce), na tuto ikonku kliknout, kde naskocilo standardni okno pro pripojeni, zapsat udaje (prihl. jmeno, heslo atd.), ulozit, zastupce vymazat z plochy, spustit net beznym postupem a vse bylo naprosto funkcni:-) Byla to otazka asi dvou minut a ja se vtom babram celou noc ]:(3-[:x:

když už je to reinkarnováno - v práci máme pro servis cdma modem od prdů do vody.
pro všechny uživatele s omezeným účtem se musí připojení přes modem nastavit znovu, tuším spuštěním instalátoru modemu s admošskými právy (už jsem to dlouho nedělal, používání toho okysličeného hnusu se štítím).