Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pci alebo agp?

mozno trochu blba otazka ale aky je rozdiel medzi pci a agp?

predpokladam ze jeden typ slotu je novsi a druhy starsi, ale ktori je ktori?

teda chcel by som kupit graficku kartu do dost stareho PC, ale ide mi iba o to aby som na nom rozchodil LCD monitor cez DVI, nech to ma aku-taku uroven, lebo cez analog to akosi nieje ono..

vopred dik a odpoved

PCI (neplést si s PCI-e) je samozřejmě starší, než AGP a navíc AGP je určena pro grafické karty. Ono sehnat grafickou kartu do PCI s DVI výstupem ani nelze.
Než zavrhneš starou grafickou kartu, tak zkus na svém LCD stisknout tlačítko autokalibrace. Možná zjistíš, že ti ten výstup DVI za ty peníze ani nestojí za to...

ale este upresnim svoju povodnu otazku

v sucasnosti su najrozsierenejsie karty s agp a pci-expres
a predpokladam ze pci-e je ta najnovsia technologia, a na mojej doske taky slot ani nenajdem, ja si len chcem byt isty, aby som sa pripadne nesekol...

Jak, Karle, vidno, tak Stephen je přímo ukázkový typ tazatele, který si myslí, že správný odborník ví všechno předem a uhádne, co má za desku, jaký tam má operační systém, jaké je nativní rozlišení jeho monitoru a jaké má číslo bot. A kdo to neví, je pod jeho úroveň a Stephen se diví jeho opovážlivosi reagovat (nemluvě o nemístných dotazech ohledně typu desky - co je nám po tom!) ...