Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na kompabilitu

Potřebuju jednu radu.Mám základní desku ASUS P5VD2-VM SE a potřeboval bychvědět jestli do ní dám grafickou kartu ATI SAPHIRE HD 3870? Jde o to že karta má PCI-E 2.0 a deska janom PCI-E 1.0/myslim/.Děkuji za každou radu

Obecně by v tomto případě zpětná kompatibilita být měla. Sám jsem použil HD3850 na deskách Asus M2A (AMD690 čipset) a fungovalo to. Samozřejmě záleží na konkrétním výrobci a konkrétním modelu desky (na 100% desek všech výrobců to samozřejmě fungovat nemusí, podle toho, jak výrobce "šetřil").

tam ale píšou jen to, co jsme ti napsali i my. To ovšem neznamená 100% záruku, že to pojede na všech deskách. Viz třeba historický případ ATI 8x AGP karty (např. 9600XT) na VIA čipsetech. Tehdy VIA nedodržela specifikaci, a ty karty se pak sekaly.