Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vylepšení počítače

Mám PC sestavu tři roky a chtěl bych jí trochu a postupně vylepšit a tak bych chtěl poprosit o radu,když mám zákl.desku Asus P4VP-MX LAN (VIA P4M266A,int.VGA+AGP port),zda do ní mohu vložit nějaký novější procesor(dvoujádrový) a výkonější graf.kartu?Nebo musim investovat i do nové zákl.desky?

Disk pouzit muzes, ale musis vybrat desku, ktera ma ATA port (dnes to jeste problem neni). Do sve desky uz adekvatni CPU sezenes toliko v bazaru, pameti sice koupis, ale nema to cenu. Za par supu mas AMD dvoujadro s gigem RAM na desce s relativne slusnym IGP.

Když ji chceš vylepšit jen trochu a postupně, tak se podívej na manuál k desce,
jaké procesory tam jdou strčit, případně na web výrobce, jestli nový BIOS
podporuje jaké CPU, kolik RAM deska snese atd. Výměna grafiky jistě silně pomůže,
tím bych začal. Kolik máš RAM a jak silný je procesor, jaká je grafika?

1. Nejlepší řešení je:
Nová základní deska + Nový procesor + Nová paměť + Nová grafická karta
pokud ostatní je použitelné.

2. Levnější řešení je pouze nová grafická karta. Nic víc.

Pokud by sis chtěl zvednout velikost RAM, pak vzhedem k nízkým cenám DDRII se vyplatí výše uvedené řešení (MB + CPU + RAM + GK) podle bodu 1. To samé platí o výměně CPU z důvodů kompaktibility se základní deskou.

Takže máš podle mě pouze dvě možnosti.