Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezdrátová klávesnice a myš

Dostal jsem od Ježíška bezdrátový set klávesnice a myši Labtec Media Wireless Desktop 800. Mám s ním ale problémy, někdy mi PC po startu nenaběhne a objeví se hláška: Keyboard error or no keyboard present. Co s tím? Nepomůže pak ani restart, pomůže pouze zapojení drátové klávesnice do PS2.

Další věcí je, že jsem byl u původní drátové klávesnice a myši zvyklý, že můžu PC spouštět pomocí pohybu myši nebo zmáčknutím mezerníku na klávesnici, měl jsem to tak nastavené v BIOSu. Lze to také provádět na bezdrátové klávesnici a myši? Lze to nějak nastavit v BIOSu?

Mám systém WinXP sp2 cz, základní desku s chipsetem Intel 815 EP.

Tak ten první problém už je asi vyřešen, zatím mi to startuje i bez drátové klávesnice, asi to bylo tím, že jsem neměl v BIOSu zapnutu podporu plug and play.

Ještě by mě zajímalo, zda jde zapínat ten PC pomocí bezdrátové klávesnice nebo myši, jako jsem to měl u drátové klávesnice a myši. V BIOSu jsem našel jednu položku, která by to možná měla zajistit, ale je tam u toho nějaký pokyn, aby se přepnuli na základní desce nějaké přepínače. Protože si nejsem jist, zda mi tato položka zapne tuto funkci, tak se mi PC nechce rozdělávat. Máte s tím někdo zkušenosti? Jedná se o položku "Wake On USB for S3 or S4 State", viz obrázek:
[http://img165.imageshack.us/img165/1880/2712071739c q6.th.jpg]

Díky všem za rady, první problém už je vyřešen, zatím mi startuje PC vždy bez problémů.

Prosím ještě zda nemá někdo zkušenost s tím, zda se dá u bezdrátové klávesnice a myši (bezdrátový vysílač je zastrčen v USB portu verze 1,1) nastavit spouštění PC z vypnutého stavu pomocí mezerníku na klávesnici nebo pomocí pohybu myši. Popř. pokud někdo ví, k čemu by mohla sloužit v BIOSu položka "Wake On USB for S3 or S4 State", zda to je k tomuto účelu?
[http://img165.imageshack.us/img165/1880/2712071739c q6.th.jpg]

Díky všem za rady. Protože tou bezdrátovou klávesnicí nebo myší nejde zapnout PC, tak jsem se je rozhodl vrátit. Úspěšně jsem to reklamoval v Hypernově, vrátili mi peníze. Teď by mě zajímalo, zda by to zapínání PC fungovalo s jinou bezdrátovou klávesnicí nebo myší. Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo to je taková vlastnost bezdrátových klávesnicí a myší, že jimi nelze zapínat PC?

Tak já mám Microsoft Wirelles Set a taky neprobudím. Problém vidím především v tom, že po uspání/vypnutí PC není pod napětím přijímač signálu, tudíž můžu mačkat co chci a nic - je to jako přemlouvat spící ženu k pohlavnímu aktu.

Počítači je šumák jestli je klávesnice drátová nebo bezdrátová. Ten počítač to prostě nemá ani šanci poznat.
Jedná se tu spíše o to, že dříve jsi měl PS2 zařízení a nyní USB a to co šlo na PS2 nejde u USB. Ale s tím, že zařízení je bezdrátové to nemá nic společného.