Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem asus p4p800 - jak restartovat bios?

Čáááu ...

Mám velký problém. Pokud spustím počítač, nenaběhne žádný grafický režim, ani bios ... Nic. Jediné, co naběhne je zvuk - System failed, did you test?" Ozývá se mladá slečna z reproduktorů.

Vyzkoušel jsem snad všechny varianty, jak systém oživit, ale nic ... Od mbr - zaváděcí tabulky, po bootování z instalačního cd windowsů, tak i pročištění hdd. Nyní mě však napadlo, restartovat celou základní desku... Nevíte tedy, jak restartovat asus p4p800, i bios ??

A jestli bych Vám ještě mohl poprosit, nevíte, co takovouhle poruchu způsobuje, prostě vůbec nenaběhne systém ... ani bios. Po 15 minutách hlásání - system failed, did you test, se nehorázně přehřívá chipset.

Nevíte jak to vyřešit? Děěkuju!! ;):)

nech připojený jenom zdroj procesor a jinak všechny kabely vytáhni. bez paměti by teda měl hlásit chybu paměti. pokud hlásí dál stejnou chybu zkus ještě vyměnit nebo změřit baterku na desce

pak máš dvě možnosti - zkusit jiný cpu nebo jinou základovku. vádná základovka je pravděpodobnější a na socket 478 se dělá jediný model asrock teď nevím název ale je to mini atx cena ccca 1200.

Ještě jsem hledal další věci a zjistil jsem, že to nehlásí ...

"system failed, did you test", byť to tak zní, ale -->> system failed, CPU test, cože je trochu jiná.

Každopádně po přečtení vlákna na jiném serveru, jsem zjistil, že i jiní uživatelé mají podobný problém ...

Tady je http://www.svethardware.cz/forum/archive/index.php/ t-226.html

Kouknu se ještě na ty kondenzátory a paměť, zatím díky ... ;):)

Heh, to je zajímavý ...

Tak jsem to pustil znova a já tam prostě to cpu neslyším ... každopádně je too ..

system failed did you test
system failed cpu test
system failed agp test

system failed * test
system failed * * test

Uhh ... Tak kondenzátory jsou v pořádku. Vyndal jsem i paměti a pořád stejná hláška ...

tak rozdíl v "cípíjů" a "ejdžípí" bys snad slyšel, ne? (Tipuju, že to tvoje "did you" je "cípíjů" (tedy CPU)

Tuhle (a takhle zdechlou) desku jsem měl v rukách taky. Přesně stejné hlášení. V mém případě umřela jak deska, tak i CPU (deska jej vzala ssebou - CPU ani deska se nerozjely s náhradními komponenty -tj. deska s jiným CPU, CPU s jinou deskou-, nepomohlo přeflashování BIOSu v programátoru).

Kdybys znal nějakýho nadšence co by si s tím zadarmo hrál tak možná jo. Jinak si nachystej cca 1300 za novou. Normálně se to totiž vyhazuje, kdybych znal nějakýho nadšence dávám mu to opravovat -třeba by nějakou spravil - a sem v balíku:-)