Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva OS a přeinstalace

Zdravím,mám dva OS na jednom HDD,XP a Visty.Visty si vytvořili svůj bootmanagera,ale chtěl bych ty XP přeinstalit nebo aspon obnovit ze zálohy a mám obavu jestli nebude problem.Kdysi sem měl 98 a XP a obnovením 98ček jsem zrušil bootování.Musel jsem instalit 98 a pak XPčka znova.

Tohle je pro začátečníka obtížný. Jsou ty dvoje Win každej na svým oddílu?

Taky by bylo dobrý zvážit, zda by pro tebe nebylo lepší mít na PC jen Visty a XPčka si nainstalovat do virtuálního počítače (VMware, Virtzal PC, Virtual Box) - pak můžeš dělat libovolný kejkle.

Pavel

Díky to VMware vypadá hóódně zajmavě.
Ano na primárním a na každém zvláště,nalil jsem tam Visty (XP už tam byly) přes OSselector od Acronisu,jen mám obavu že při obnově XP (zkouším tam mraky softu)ze zálohy vytvořené v TrueImage10 rozhasím bootmanagera co si Vista vytvořila při instalu.Na ty mé neustálé instaly a odinstaly softu vypada ten virtuální stroj zajmavě,hlavně možnosti vrácení se v čase SNAPHOST,

zálohování/obnova bootmanageru pro win98/winxp je triviální, přeinstalace byla zbytečná. pokud dodnes netušíš jak to opravit, být tebou se do visty+xp nepouštím.
bohužel s vistou má praxi málo uživatelů, tu na poradně to párkrát řešil jan fiala

nějaké nakopnutí tu: http://mojevista.cz/jak-instalovat-vista-paralelne- s-XP , ale neřeší reinstalaci nebo "špatný postup" když se něco pose..

Mám stejné kombo, XP+Vista. První byly XP, přes ně Vista, která vytvořila svůj bootmanažer. Sice si dělám zálohy particií pomocí Acronis True Image, ale zkusil jsem to.

Obnovil jsem XP ze stavu, kdy ještě Vista nebyla nainstalována (ale fyzicky na disku instalace existovala). Tím zmizel bootmanažer, který Vista přidala na disk s XP. Stačí nabootovat DVD Vista, opravit bootování (opět se vytvoří na disku s XP bootmanažer) a je to. Přesný postup (položky v nabídce) teď nevím, ale přišlo mi to naprosto intuitivní a jednoduché.