Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva OS a přeinstalace

Zdravím,mám dva OS na jednom HDD,XP a Visty.Visty si vytvořili svůj bootmanagera,ale chtěl bych ty XP přeinstalit nebo aspon obnovit ze zálohy a mám obavu jestli nebude problem.Kdysi sem měl 98 a XP a obnovením 98ček jsem zrušil bootování.Musel jsem instalit 98 a pak XPčka znova.

Mám stejné kombo, XP+Vista. První byly XP, přes ně Vista, která vytvořila svůj bootmanažer. Sice si dělám zálohy particií pomocí Acronis True Image, ale zkusil jsem to.

Obnovil jsem XP ze stavu, kdy ještě Vista nebyla nainstalována (ale fyzicky na disku instalace existovala). Tím zmizel bootmanažer, který Vista přidala na disk s XP. Stačí nabootovat DVD Vista, opravit bootování (opět se vytvoří na disku s XP bootmanažer) a je to. Přesný postup (položky v nabídce) teď nevím, ale přišlo mi to naprosto intuitivní a jednoduché.