Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Druhý HDD se nezobrazil

Dobrý den, dnes sem zapojil 2. HDD a nezobrazil sem mi ve Windows. 1.HDD 80GB-primary IDE channel,nastavený MASTER,systémový; 2.HDD 160GB-primary IDE channel,nastavený SLAVE,prázdný.

Druhý hardisk je nový,neformátovaný, ve správci zařízení se 2.HDD zobrazí ale v průzkumníkovi nikoliv. Děkuji za příspěvek.

Drazí přátele, nedá se naformátovat disk ještě jiným způsobem než přes správu disků? Snažili jste se a já si toho cením, ale nemohu čekat u počítače doslova víc jak 2 hodiny na radu. Prominte, už mi došla trpělivost. :.(

Pokud máte instalační CD s Windows XP (zřejmě ano, když se chystáte na reinstalaci), tak z něj nabootujte a při výběru disku, na který se mají Windows nainstalovat, vytvořte na novém disku oddíl (klávesa "C"). Poté instalátor ukončete a nastartujte do Windows.

Ještě poslední dotaz ohledně upevnění a nastavení v biosu, hardisk sem upevnil ve čtyřech bodech (na 4 šroubky), ale někde sem četl že je lepší ho upevnit poze na tři šroubky? Měl bych to přidělat poze an 3 šroubky ? Druhý a zároven poslední dotaz, v biosu sem povolil 32 bit transfer, bylo to nastaveno i u mého prvního disku, je to v pořádku tak nastavené nebo mám ten přenos u 2. disku deaktivovat ?? Děkuji moc za rady

šroubky: 4
transfer: windows je 32bit systém, nechť je v biosu nastaveno na 32bit. pro větší úspěch doporučuju jen zkontrolovat v ovládacích panelech - systém - správce hardware - že u řadiče (primárního) ide kanálu je u obou disků povolen ultra dma přenos.

Ohledně počtu těch šroubků: Také jsem se setkal s názorem, že je lépe dávat 3 šroubky (a občas i dávám pouze 3 šroubky) - to snad kvůli přenosu otřesů.
Můj názor je ten, že jsou to úvahy čistě akademické, bez dopadu na praxi, že stejně dobře vyhoví jak 3, tak 4 šroubky a počtu šroubků přisuzuji asi takovou důležitost, že i když mám před sebou rozdělaný stroj, vedle hromadu šroubků a v ruce šroubovák (tedy vše potřebné po ruce), tak necítím nutkání upravovovat počet šroubků. Snad jediný důvod uznávám jako relevantní: Někdy bývá horší přístup k jedné straně disků. Potom člověk ocení, když je na té straně pouze jeden šroubek.