
Hz monitoru ve winXP
Dobry den mam problem s monitorem CRT LG flatron F900P. koupil sem si grafickou kartu Ati radeon HD2900Pro 512MB ktera uz nema vyvod VGA na monitor. Drive sem mel starsi grafickou kartu radeon 9600pro s VGA a tim bilim konektorem nevim jak se jmenuje :/ na te stare graficke karte kdyz jsem si naistaloval Utilitku Ati tray tools a v ni si nastavil pevny frekvence rozliseni a Hz tak se mi to prepinalo samo automaticky. U nove karty HD2900 to mam pripojeny prez redukci do grafiky ale herze se mi prepinaji jen ve win ale na monitoru mam porad 60Hz existuje neco cim by se to dalo nejak spravit aby mi to zase fungovalo?? nevim jestli jste muj dotaz pochopily a jestli sem ho dobre podal ale byl bych rad za kazdou radu dekuji h.o.n.z.i.k.cs@seznam.cz
Změna kategorie, původně: Tipy, triky (karel)
Jestli to trochu chápu, tak si stěžuješ, že máš na monitoru pořád 60Hz, i když si ve Win nastavíš víc.
Asi máš nainstalovány ovladače od ATI, takže někde v tom kontrol panelu pro grafiku (Catalyst Control Center???) najdi záložku, kde je kromě jiných nastavení i položka, kde se nastavuje maximální povolený rozlišení a maximální povolený refresh, standartně je tam daných 60Hz, tak si tam nastav víc. Pokud to nepovolíš, tak z grafiky půjde pořád jen těch 60Hz - je to ochrana proti poškození monitoru.
Což je samožřejmě ochrana zbytečná, protože monitor se při vyšším než podporovaném refreshrate prostě vypne. Má zabudovanou ochranu, podobně jako když člověku někdo řekne "skoč z okna" tak to neudělá protože má pud sebezáchovy, a podobnou věc má i snad každý dnes provozovaný monitor.
Poněkud si pouštíš ústa na špacír. Samozřejmě, že dnes má takovou ochranu každý monitor, ale v době vzniku WinXP to zdaleka nebylo pravidlem.
si mě nakop - nemají náhodou ati ovladače vlastní podrobnější nastavení v přidaných záložkách, a ve skutečnosti platí ten refresh co je až v nich?
Přesně tohle jsem měl na mysli.
Protože zrovna minulej tejden jsem dal máti pod stromek 20" CRT monitor a i když jsem nastavil 85 - 100Hz, furt to očividně blikalo na 60Hz. Musel jsem vlézt do záložek ATI grafiky a povolit vyšší refresh, protože ten je nadřazen tomu základnímu windowsímu. Horší bylo si na to vzpomenout, protože sám jedu už nějakej pátek na nVidii a tam to (tuším) není.