Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restartovani PC

Cus. Kdyz hraju Warcraft 3 TFT tak se mi nekdy po 10 min, nekdy po 3 hodinach restartuje PC ( ozve se takovej divnej zvuk, jakoby se zaseklo CD a tvrder restart). Tento problem se mi stal i jednou pri hrani Serious Sam 2, ale jen jednou za 13hodin hrani... Konfigurace PC je:

Processor: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6420 @ 2.13GHz (2 CPUs)
Memory: 2048MB RAM
Hard Drive: 320 GB
Video Card: ATI Radeon HD 3870
Manufacturer: MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD

Tento problem se mi stal jen u techto hrach, jinak hraju World of Warcraft na plny detajly a za 600 hodin hrani nic... Ani Supreme Commander (pomerne nova hra) na plny detaily jede bez problemu ... Zkousel jsem merit teploty, ale to se zdalo byt taky v pohode ... Preinstaloval jsem hru a taky nic... Uz nevim jak dal :/, tak prosim o odpoved a predem dekuji ...

Patch mam ten nejnovejsi a i ostatni se kteryma hraju, tak ho maj .... u toho prohlizece udalosti, tak v dobe restartu tu mam :
_________________________________________________ ______________________________________
30.12.2007 - 21:30:08 - eventlog (Služba Event Log byla spuštěna.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na
events.asp.)
________________________________________________ _______________________________________
30.12.2007 - 21:30:08 - eventlog (Microsoft (R) Windows (R) 5.01. 2600 Service Pack 2 Multiprocessor Free.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na events.asp.)
________________________________________________ _______________________________________
30.12.2007 - 21:30:08 - Save Dump (Počítač se znovu spustil z kontroly chyb. Kontrola chyb byla: 0x1000008e (0xc0000005, 0xac429bee, 0xa8bfb71c, 0x00000000). Výpis se uložil do: C:\WINDOWS\Minidump\Mini123007-01.dmp.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na events.asp.)

a mame to :-)

pocitam ze na krabici od grafiky mas napsano stejne jako ja minimum 450w (a tim vyrobce memyslel zdroj od eurocase). Me pc s pretaktovanym c2d a 3870kou padalo s 400w fortronem (2 disky,1xDVDrw,4xram., tuner). Poridil jsem do foroty predimenzovany Chieftec 560W a podarilo se mi pretaktovat to jeste dal. Restartovani zmizelo.

nezenu te kupovat novej hyper zdroj, ale zda se mi to jako dost pravdepodobne. Vono nejde ani tak vo narocnost te ktere hry. Proste u neceho ti nejede stroj na max a nespadne rpotoze ten soft holt je treba lepe napsanej a ekonomicteji pouziva systemove prostredky, u mene narocne starsi hry vsak jede na 100%, odber stoupne nad mez toho co zdroj snese a zbuch. To zalezi na tom jak se zrovna elektrony domluvej s trpaslikama v case :-) ...

Nemam duveru v Eurocase zdroje a podobnou sestavu mam pred sebou. Nejlevnejsi zdroj pro nejlepsi Radeon neni dobra volba. KOukal jsi na krabici od grafiky? na te moji pisou: 450w or greater power supply required-550w for crosfire

divné to není, nejspíše tyto hry využívají více buď CPU nebo funkce grafiky (není 3D jako 3D; přičemž to nemusí být na pohled patrné). Tvůj zdroj asi běží na hranici svých možností (tipuju minimálně +12V větev), s tím, že se stav bude určitě zhoršovat, jak se bude zdroj postupně vypalovat a kondíky v něm schnout. Nakonec v něm práskne, začoudí se, a pak to máš padesát na padesát, jestli ssebou vezme do věčných lovišť i desku, HDD a DVD.

Osobně doporučuju nákup značkového zdroje min 450W, tj. např. Fortron, Chieftec, Seasonic apod.

edit: zkus k němu čichnout, pokud je cítit spáleninou (byť jen trošku), tak "je to tam"

Moje chyba, na ten zdroj jsem se dival pres zrcadko, protoze se mi to nechtelo vytahovat cely a videl jsem tam 420 W, ted jsem si ho vyndal a je tam 450 W, ale je to asi fuk kdyz rikate ze je stejne na prd :) no diky moc, kdyz uz vim cim by to tak mohlo byt tak zajdu za tim klukem co mi skladal pc a nejak se dohodnem ...