Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tvorba www

prosim poradte mi ako sa tvori www stranka a ake programi na to potrebujem .
Změna kategorie, původně: Programování (karel)

programove vybavenie nie je narocne. na windows vam staci aj obycajny Poznamkovy blok, alebo ovela prehladnejsi a cesky PSPad alebo taktiez moj favorit Notepad++ (takisto s cestinou, slovencinou). dalej je potrebny prehliadac, najlepsie mat triumvirat najpouzivanejsich Internet Explorer 6, Mozilla Firefox a Opera. A to je asi tak vsetko programove vybavenie, co budete pre zaciatok potrebovat. lacne, dostupne.

dalej, ako karel pise, je potrebne sa naucit absolutne zaklady HTML. bez ohladu na to, ci budete dalej stranky tvorit v tzv. WYSIWYG editoroch alebo dalej rucne. jednoznacne najlepsi cesky zdroj je JakPsatWeb od Dusana Janovskeho.

ps: kvalitne editory existuju aj pre ostatne OS, ja som uviedol len pre platformu Windows, kedze ste nenapisal vas preferovany OS.

ps2: pre vas bude rozhodujuce pouzivat aj nejaky SW na kontrolu pravopisu. aspon teda na zaciatok. prajem vela stastia a hlavne vytrvalosti

Také můžeš mrknout na polopate.jakpsatweb.cz
Jak udělat webík není na jeden příspěvek, jako napsat recept na utopence.
Nejdůležitější podle mě je, pochopit princip. Jazyk HTML není těžký a navíc na všechno jsou tuny návodů, takže když člověk neví něco konkrétního, najde si to.
Podle mě je i důležitá představa, co chce a jak to má vypadat. Pak to začít tvořit, třeba podle těch návodů.