Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s vytvořením oddílu na HDD

Dobrý den, nedávno jsem zde debatoval, tedy spíš jsem se tázal, bohužel navazuje na to další problém ohledně mého nově přidaného druhého HDD. Jelikož bych si rád druhý HDD (150GB) rozdělil na oddíl pro WinXP (20GB) a na oddíl data (zbývajících 130GB), problém spočívá v tom že zřejmě mám na mém prvním HDD natolik poškozené WinXP, že mi nejde otevřít správa disků kvůli chybové hlášce: server RPC není k dispozici. Potřeboval bych od Vás drazí žkušení vědátoři poradit v této, již pro mě dost stresující, bezvýchodné situace. Děkuji všem

Později chci i do oddílu systému vyhrazeným dát i systém, jelikož systém na 1.HDD je už v dosti devastátním stavu. 2.HDD je již naformátovaný na jeho celou velikost (150 GB) právě instalátorem Win, ale netušil jsem, že lze ho i poté lze rozdělit na oddíly v tomto instalátoru ?

Hm, to jste možná mohl napsat již do prvního dotazu, že chcete ten disk rozdělit, ne? :-|
Postup už znáte - v instalátoru, přesně tak, jak jsem vám včera radil. Jen nevytvoříte oddíl přes celý disk, nýbrž určíte velikost požadovaného oddílu (resp. oddílů).

Ještě jsem neprovedl, na něm ještě žádné data nemám kromě složky System Volume Information, kterou si vytváří Windows. Ted se ale bojím abych to nějak nepokazil, je to vratné? Nebo spíš byl byste tak hodný a vysvětlil mi postup v instalátoru krok za krokem pro vytvoření obou oddílů ? Děkuji

Hm, nastartujete instalátor, zvolíte oddíl, který jste včera vytvořil - to je jediný chyták, musíte vybrat opravdu ten správný - a zvolíte "Odstranit oddíl" (tuším klávesa "D"). Potom postupujete jako včera - vyberete disk (nyní bez oddílu), zmáčknete "C" a nyní narozdíl od včerejška nedáte "Enter", ale napíšete požadovanou velikost nového oddílu v MB. Odentrujete a to samé uděláte znova na zbytku toho místa (resp. disku).

pokud služba remote procedure call nejde zapnout, podívej se do eventlogu co tam máš za chyby (pravým myšem na tento pc - spravovat - prohlížeč událostí)
nebo to můžeš zkusit opravit přeinstalací win/nebo jen sp2, + bude nutné znovu nainstalovat aktualizace.

disk můžeš nechat rozdělit až při instalaci, jak píše kolega. nebo použiješ nějaké ultimate boot cd.

na mail ti napíše jen sebevrah chtivý spamu. a když už se s tím někdo klofe, ať z toho má užitek někdo tobě podobný, to je účel fóra.

musíš se totiž rozmyslet, jak máš velký disk, jakou část máš už zaplněnou, co tam máš nainstalované kromě operačního systému+program files, zda jdou přebytečná data vypálit či odsunout na jiný pc/síťový disk/vyhodit, jak velký nový oddíl má vzniknout, jaký systém teď používáš (každý má jiné nároky na c:).
až si to ujasníš, vyhodíš bordel (hry, filmy, mp3), provedeš pro jistotu kontrolu disku na korektní souborový systém, pak jakýmkoli bootovacím partition managerem (zmenšit oddíl, vytvořit nový, naformátovat a pojmenovat).