Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externí disk - nízká přenosová rychlost

Dobrý den, objevil se u mého externího disku problém (fujitsu storagebird XL-E , 500GB) problém s přenosovou rychlostí. Z počátku (od vánoc) fungoval správně, jediný problém byl s typem formátování od výrobce( FAT32) které jsem následně předělal na NTFS kvůli podpoře větších soborů ale po pár dnes (včera) se mi snížila přenosová rychlost dat zhruba na 1MB/s což mam pocit není správně, rád bych se Vás zeptal jestli existuje nějaký způsob řešení problému kromně reklamace (ke které v nejhorším případě přikročím) či jestli se jedná o pochybení z mé strany. Děkuji za odpověď.

Změna předmětu, původně: externí disk (host)

Dobrý den, mám podobný problém. Mám WD Elements 1TB a dříve pracoval správně. Pak se mi stalo že jsem byl na táboře a když jsem přijel, byly tam data formátu RAW, zjistil jsem, že je to tím že byl HDD pod reproduktorem, takže se zmagnetizoval. Naformátoval jsem ho tedy a pracoval zas jako dříve, jen jsem přišel o data. Později jsem dělal experiment a já debil jsem na něm vytvořil 25 oddílů. Když se počítač rebootoval, ukázalo se jich asi všech 25 nepřístupných. Po čase (asi před měsícem) jsem opravil partition table a vytvořil nový oddíl. Už jsem byl rád že zase funguje, ale v tom jsem zjistil, že má rychlost zápisu max. 25-30 kB/s. Podle mě tam je nějaký bordel po tech oddílech ,ale 2x jsem to přeformátovával (NTFS) a pořád ta rychlost byla nízká. Pak jsem to chtěl zkusit přeformátovat na FAT32 a zpět na NTFS , ale již u toho formátování na Fat 32 to trvalo stršně dlouho a po třech nechbyla matka již hodně naštvaná a nařídila mi to přerušit a nabootovat Windows (formátoval jsem to přes linux (SLAX) a počítač je její). Nemohli byste mi kdyžtak prosím nějak poradit ? Máme notebook ASUS M50V, Win Vista, Intel Core Duo T5800 2,0 GHz, 4GB RAM.
Díky