Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako prekonvertovat *.rmvb na *.avi?

Dobry den, ako mam prekonvertovat *.rmvb video subor na *.avi ci mpg alebo nejaky iny vseobecne rozsireny (prehratelny) format?

o co ide: stiahol som si video vo formate *.rmvb, nainstaloval som si Real Alternative, v ktorom mi vsak prehrava len video, zvuk nie je. zvuk by tam vsak mal byt, pretoze som nasiel na nete konverter XiliSoft Video konverter, kde som zvolil kompresiu len audia do mp3 a zvuk bol OK. tento je vsak plateny a v trial verzii extrahuje len 5 minut.

dalej som sa pokusil s navodom, ktory som nasiel na nete. tu sa to riesi pomocou VirtualDubMod-u no a z neho mi vypadlo video taktiez bez zvuku. kompresiu zvuku som nevolil ziadnu, video som komprimoval Single Pass Divx v6.7.

kde robim chybu? poradite mi nejaky vhodny navod? nechcem kupovat ziaden soft, rad by som to vymackol z niecoho, co mam doma, VirutalDub, VirtualDubMod, VLC,... alebo prinajmensom, nech je to free.

vdaka za napady.

edit// jo, OS: WinXP Prof. + SP2

Oživím.
-------
Teď se mi do pracek dostal nádherný kousek *.rmvb .Veškerý pokus o převod selhal.Úspěšný postup zde:

Stáhnout: VirtualDubMOD,avisynth,real alternative -nainstalovat,VDMOD spustit
VirtualDubMOD:otevřít video,dole vybrat - vzor avisynth - directshowsource.
Streamy/seznam streamů -vybrat audio stopu a uložit jako wav (zkontrolovat v nějakém přehrávači jestli je funkční)
První audio zakázat,vložit wav (režim úplného zpracování/komprese/mp3)
Uložit(vybrat kompresy videa(divx/xvd))

Odkaz zde : http://pc.poradna.net/question/view/183328-video-z- frapsu-nelze-najit-kodek-pro-jeho-prehrani-a-uprav y

Nevzalo mi to nic -pouze VirtualDubMod přes avisynth.