Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako prekonvertovat *.rmvb na *.avi?

Dobry den, ako mam prekonvertovat *.rmvb video subor na *.avi ci mpg alebo nejaky iny vseobecne rozsireny (prehratelny) format?

o co ide: stiahol som si video vo formate *.rmvb, nainstaloval som si Real Alternative, v ktorom mi vsak prehrava len video, zvuk nie je. zvuk by tam vsak mal byt, pretoze som nasiel na nete konverter XiliSoft Video konverter, kde som zvolil kompresiu len audia do mp3 a zvuk bol OK. tento je vsak plateny a v trial verzii extrahuje len 5 minut.

dalej som sa pokusil s navodom, ktory som nasiel na nete. tu sa to riesi pomocou VirtualDubMod-u no a z neho mi vypadlo video taktiez bez zvuku. kompresiu zvuku som nevolil ziadnu, video som komprimoval Single Pass Divx v6.7.

kde robim chybu? poradite mi nejaky vhodny navod? nechcem kupovat ziaden soft, rad by som to vymackol z niecoho, co mam doma, VirutalDub, VirtualDubMod, VLC,... alebo prinajmensom, nech je to free.

vdaka za napady.

edit// jo, OS: WinXP Prof. + SP2

mno, nebudem si komplikovat zivot. takze nebude ziadne konvertovanie.

mam stiahnute 3 rozne *.rmvb subory a ani na jednom nejde zvuk, ked to prehravam v Real Alternative v1.7.

na skusku som si stiahol z netu jeden kratky shot, ci nie je problem v prehravaci - tu zvuk aj video sli v poriadku. teda budu poskodene tie subory? vsetky su rozne, boli zabalene a rozdelen do zip archivov. pri dekomprimacii by mi to zahlasilo, keby boli subory poskodene, nie?

aj GSpot je dost skupy na slovo:
[http://img87.imageshack.us/img87/7422/gspotrmvbkt0. png]

MediaCoder z:

General #0
Complete name : C:\aaa\Sabeel_AlAlam_High.rmvb
Format : RMF
File size : 14.3 MiB
PlayTime : 4mn 23s
Bit rate : 452 Kbps
Performer : Osama Al Salman
Copyright : Waleed Al Sanad

Video #0
Codec : RealVideo 4
Codec/Info : H264, RealVideo 9
PlayTime : 4mn 22s
Bit rate : 405 Kbps
Width : 384 pixels
Height : 288 pixels
Aspect ratio : 4/3
Frame rate : 25 fps
Resolution : 12 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.146

Audio #0
Codec : Cooker
Codec/Info : Real Audio G2/7 Cook (low bitrate)
PlayTime : 4mn 23s
Bit rate : 44 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Resolution : 16 bits
SampleRate : 44100

Na:

General #0
Complete name : D:\Converted\Sabeel_AlAlam_High.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
Format/Family : RIFF
File size : 17.0 MiB
PlayTime : 4mn 23s
Bit rate : 535 Kbps
StreamSize : 537 KiB
Writing application : MEncoder dev-SVN-rUNKNOWN-4.2.1
Writing library : MPlayer

Video #0
Codec : XviD
Codec/Family : MPEG-4
Codec/Info : XviD project
Codec settings/Packe : No
Codec settings/BVOP : Yes
Codec settings/QPel : No
Codec settings/GMC : 0
Codec settings/Matri : Default
PlayTime : 4mn 22s
Bit rate : 424 Kbps
Width : 384 pixels
Height : 288 pixels
Aspect ratio : 4/3
Frame rate : 25.000 fps
Resolution : 8 bits
Chroma : 4:2:0
Interlacement : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.177
StreamSize : 13.3 MiB
Writing library : XviD 1.2.-127 (dev)

Audio #0
Codec : MPEG-1 Audio layer 3
Codec profile : Joint stereo
PlayTime : 4mn 23s
Bit rate : 102 Kbps
Bit rate mode : CBR
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 44 KHz
Resolution : 16 bits
StreamSize : 3.19 MiB
Writing library : Lame

Stačí?S bitratem jsem se nes*al-jen odhadem na zkoušku.
Edit//Doufám že mně Arabáci nebudou popotahovat za céčko v kroužku.

stiahol som si ten Media Coder (v0.6.0.3999), nasackoval tam ten subor, nic nenastavoval (ma pomerne mnoho nastaveni :-/) dal som konvertovat, asi tak po 10 sekundach mi to vyhodi chybu:
[http://img91.imageshack.us/img91/7222/mediaconverte rerrorul7.png].

skusal som aj dalsie videa. to iste.

ale co je zaujimave, video, co z neho dovtedy vypadne ide vo VLC prehrat bez chyby, aj so zvukom.

co s tym? :-)

edit//vyskusam, ci aspon prehravat prehrava korektne a ak ano, pozriem si tie filmy na nom a hned ich aj vysupujem z HDD. 3-[

snad je to ono:
[http://img219.imageshack.us/img219/4517/mediaconver terpropertiees8.png]

edit// skusil som prestavit video na AVI + Xvid, audio na mp3. ta ista chyba.

edit2// aktualizoval som knihovnu "drv43260.dll", ani tak nepomohlo, pri 1,1% sa to sekne, nech robim, co chcem.

edit3// teraz som si to overil, vstetky 3 videa robil ten isty (mamlas) ]:( zrejme chyba na jeho strane...ja si to snad asi predsa len pozriem (v MediaCoder-i) a vymazem. alebo nejake napady?

Nápady dva
v MediaCoderu si můžeš změnit "kódovací stroj"-teď je to mencoder (u audio a video-změnit zdroj),ale tohle bude nejistý-mencoder je jednička
-mám vyzkoušeno,že když klekne cokoliv na převod tak ALLtoAvi (http://kmochna.blogspot.com/2007/07/alltoavi-jednod uch-pevod-ogm-mkv-vob.html) dokáže jet v převodu do hodně vysokých procent-odhadoval bych to,že ti to převede na 99% a tam udělá mem.leak (stačí sejmout a v avidemux opravit index),nevím jak to dělá,když je mencoder based.Vyzkoušej-zato nic nedáš.Osobně tipuju na "zkurvený" videosoubor.

nakoniec sa to nejak nepodarilo, ale chyba bude asi v kodovani.

MediaCoder to nevedel skonvertovat (pri 1,1% vyhodil error vid. vyssie) a takisto ani prehrat tie videa nedokazal, takisto po pol minute error.

nakoniec som musel nainstalovat origos RealPlayer 3-[ a pozriet videa v nom. zvuk obcas blbol, ale na 1 pozretie sa to dalo vydrzat. potom som videa nemilosrdne z HDD vyhodil. amen.

dakujem vsetkych zucastnenym za pomoc. oznacujem za vyriesene.

Oživím.
-------
Teď se mi do pracek dostal nádherný kousek *.rmvb .Veškerý pokus o převod selhal.Úspěšný postup zde:

Stáhnout: VirtualDubMOD,avisynth,real alternative -nainstalovat,VDMOD spustit
VirtualDubMOD:otevřít video,dole vybrat - vzor avisynth - directshowsource.
Streamy/seznam streamů -vybrat audio stopu a uložit jako wav (zkontrolovat v nějakém přehrávači jestli je funkční)
První audio zakázat,vložit wav (režim úplného zpracování/komprese/mp3)
Uložit(vybrat kompresy videa(divx/xvd))

Odkaz zde : http://pc.poradna.net/question/view/183328-video-z- frapsu-nelze-najit-kodek-pro-jeho-prehrani-a-uprav y

Nevzalo mi to nic -pouze VirtualDubMod přes avisynth.