Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Direct3D pod Radeon 9200

Zdravim,
znamy ma problem po reinstalaci Win rozchodit Direct3D pro svuj radeon 9200.

tohle je vytazek z fora kde ma jeden user stejny problem
Dobrý den, po instalaci nových ovladačů na graf. kartu (Ati Radeon 9200) nastal problém s DirectX. Pri spustení "nástroj pro diagnostiku rozhraní directx" a rozbalení záložky "zobrazení" mi to u funkce rozhraní directX ukazuje,ze Direct3D neni k dispozici.

Funkce rozhraní Direct3D není k dispozici. Ověřte u výrobce hardwaru, zda se jedná o konečnou verzi ovladače."
.

Zkusil jsem pres LOGMEIN poresit
a) omega drivers
b) reinstalovat directx
c) stahnout ATI ovladace z webu.

Ve spravci zarizeni neni ani jedna chyba.. Jo a DxDiag hlasi ze u graf. karty neni zadna pamet :)

Nenapada me ted co dal zkouset.. nejake napady?

Diky

Je treba presne pisat ake (verzia, t.j. musis pisat cisla) ovladace tam boli, odkial presne (co to je "z webu") si tahal a aku verziu.
V takej situacii by som najprv skusil najprv odinstalovat vsetko od ATI co tam je (v pridat - ubrat programy), a skusil preinstalit ovladace k zakl.doske/chipsetu, tahat z webu vyrobcu zakl.dosky, ziadne ine, a z ati.com by som si nasiel spravnu verziu ATI ovladacov pre 9200 (pre 9200 nie su dobre najnovsie), a preinstaloval by som najnovsi directx z microsoft.com
Ak ma zakl.doska nahodou aj integrovanu grafiku tak skontrolovat ci je vypnuta v biose.

P.S. ak to je po reinstalaci (to je co, nova instalacia?) tak mu to nainstaluj znova a poriadne :-)

pokial dxdiag hlási,že na grafike nieje žiadna pamäť,to znamená obvykle[pokial vychádzam z toho,že samotná grtafická karta nieje poškodená],že sú nesprávne nainštalované,poškodené alebo nekompaktibilné ovládače k čipovej sade základnej dosky a preto nemôže byť správne inicializovaná agp zbernica a adresovanie a mapovanie grafickej pamäte a vyhradenie systémovej pamäte pre agp texturing,čo treba spraviť,to už napísal M.M vo svojom príspevku