Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Serazeni dat v Excelu

Zdravím,
kterou funkci bych měl použít pokud mám ve sloupci A posloupnoust náhodných čísel (cca 400 řádků), ve sloupci B mam k jednotlivým řádkům vysvětlivky. (tj treba A1: 122243 B1: PC bez monitoru).

Ve druhém XLS je stejná struktura ale některé řádky chybí. Takže jich je cca 250, a je možné že i vysvětlivky se mohou lišit.
Já potřebuji najít rozdíly mezi těmito XLS.

Bylo by pro mne idální, kdybych v XLS3 měl 4 sloupce (A1: 122243 B1: PC bez monitoru C1: 122243 D1: PC bez monitoru).. pak třeba A2: 122244 B2: Vypalovačka C2: nic D2: nic => poznám že k 122244 není ve druhém XLS odpovídající záznam ..) No.. nevím jestli to lépe vysvětlím :)

Do stĺpcov A:B nakopíruj stĺpce z prvého XLS.
Do stĺpcov D:E nakopíruj stĺpce z druhého XLS.
Do stĺpca C daj vzorec: =VLOOKUP($A1;$D:$E;2;FALSE).
Do stĺpca F daj vzorec: =VLOOKUP($D1;$A:$B;2;FALSE).
Potom si pomocou podmieneného formátovania zvýrazni rozdiely medzi stĺpcami B, C a medzi E, F.

V českom Exceli treba nahradiť VLOOKUP za SVYHLEDAT a FALSE za NEPRAVDA.