Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivirová ochrana - jaký zvolit program?

Patřím do vysmívané skupiny důchodců(podle reakcí na dotaz níže)kteří nejsou schopni používat PC.Jsem samouk a proto prosím o názor:končí mi antivirová ochrana NORTON Antivirus.Protože jako důchodce si nemohu dovolit draze placené av programy,jsou mi doporučovány buď AVG 7,5 nebo Avast!Antivirus,které lze získat zdarma..Jaké jsou prosím Vaše zkušenosti a názory?Díky za odpověď.

Změna předmětu, původně: antivirová ochrana (host)

loading...

Připojuju se k Aviře-je to takový samoúdržbový antivir-pokavaď nevadí angličtina(na ty čtyři nastavení-nejlepší je se v tom vůbec nemrglat)a hlavně antivir je to dost odolný-zkoušel jsem na něm akci "chyba uživatele" a zvládnul to dobře(trojany držel v šachu),což se o jiných( i komerčních programech říct nedá).Nejlepší referenci dávám,že jsem to dal na komp přítulkyni,a ta mrcha zachová komp čisto čistý(myšleno antivir ne přítulkyně-to bych byl asi bez večeře).

Taky se připojuju. Před půlrokem jsem Aviru nasadil na všechna pc, kde byl antivirus potřeba, a je výborná. Přitom velmi nenáročná.

EDIT: pardon, špatně jsem si to přečetl a přehlédl jsem, že je řeč o free verzích... tu Aviru mám koupenou. Nicméně kupoval jsem ji jenom proto, že jsem chtěl mít jistotu včasných a spolehlivých aktualizací a cena byla spíše symbolická; nevybavuju si, že by byla ta verze zadarmo nějak očesaná.

Doporučuji AVAST,používám jej dost dlouho a spokojenost,navštěvuji i krizové stránky,kde jsem na vir vždy upozorněn,pokoušel jsem dříve i AVG,ale mám s ním velice špatnou zkušenost,většina virů přez něj projde a nehlásí je a později při kontrole ani nenachází ,toť můj názor na věc.Přeji bezpečné surfování po netu.

Díky za ochotu pomoci,na starém PC jsem také měl Avast!a neměl jsem s ním žádné problémy.Pídil jsem se po různých hodnoceních uvedených programů na různých stránkách netu a také tam vycházel lépe než AVG.Nehledě na to že Avg je v angličtině a moje generace lépe zvládá ruštinu a avast je český:-[
Ještě jednou děkuji za názor a přeji hezký rok 2008....důchodce

Myslím, že chybu neuděláš ani s jedním. Já mám třeba dlouholeté zkušenosti s Avastem a mohu ho s klidným svědomím doporučit. Teď se určitě ozvě nějaký uživatel AVG a bude vychvalovaz zas ten. Takže důlěžité je si uvědomit, že žádný antivir není 100% a záleží na tom, jak uživatel zodpovědně na počítači pracuje. Ono by stačilo třeba 1x za měsíc stáhnout trial verzi antiviru NOD a počítač projet.

Já jsem vir v počítači neměl už asi 5 let, tak nevím, kde je vy ostatní pořád berete...

Ono není ani tak důležité, jestli se koně množí jako to, co dělají

Tak. Jeden zákazník neustále na hlášku "že je to zavirovaný" dával "pokračovat" (prej neměl čas na blbosti a musel dělat) a po půl roce měl najedou všechna data v hajzlu. Když jsem ho ujišťoval, že za to může onen virus, měl mě za blbce, že prej mu to půl roku chodilo a tak ať mu netahám peníze z kapsy (odvirování chci zaplatit) a nesvádím chybu počítače v záruce na nějaký virus. 3-[

Avast je dobrý antivirus a je v češtině. Sám ho používám a pro domácí účely ho používají téměř všichni mí zákazníci. Kdo je notorický klikač pornostránek a jiných "bezpečných" oblastí internetu, toho nezachrání ani nejdražší antivirus. Je pravda že AVG Anti-Malware poskytuje komplexnější ochranu, nicméně není zdarma. Avast s dá kombinovat např. se Spybotem a při rozumném užívání internetu myslím nebude problém.

Jestli je pečlivější, to nevím. Ale logicky by to z časů vyplývalo, Avira je asi tak čtyřikrát rychlejší - přitom je nastavena heuristická anylýza na high detection, macroviry, archivy komplet.. Antivir Guard reaguje zatím taky ok, když už teda lezu někam, kam bych neměl. :-[
Za ty poslední tři roky čistý komp, takže pociťuji změnu jen v té rychlosti skenu oproti Avastu. Takže nemám důvod vracet se k Avastu.
(Aktualizace pro Aviru jsou přibližně každý druhý-třetí den, to bych odhadoval, že bylo u Avastu stejné)

Je to možné, avira je lepší (rychlejší) v kompletním scanu, ale nejsem si opravdu jist jestli i tak pečlivá. Scan dělám 2x do měsíce a neobjevil sem tímto způsobem žádného nezvaného návštěvníka, prostě rezidentní ochrana avastu na úkor žravosti paměti nedovolí pustit nikoho "bez vstupenky",tudíž neni potřeba ani tolik detailně skenovat PC. ;-)

Dělám sken asi tak jednou za měsíc. Přímo při skenu jsem ještě nic nenašel. AntivirGuard (alter. rezidentní ochrany) využiju podstatně častěji :-[ - tudíž Avira ještě také nic nepustila.
Jak jsem psal, ten Avast jsem používal poměrně dlouho, ale skutečně zatím nemám důvod se k němu vracet - když jsem na něm pouštěl kompletní sken, tak vždycky v případech, kdy jsme odjížděli nakupovat, protože jsem věděl, že sken bude trvat minimálně tak dlouho jak nákup s mojí manželkou. ;-)

Ale avast je opravdu pečlivější na scan pc než avira

Ne že by to bylo důležité, ale jsem přesvědčen, že je to naopak. Avira vychází ve všech testech jako nejparanoidnější antivirus: odchytí nejvíc breberek ze všech antivirů, ale má i poměrně dost falešných poplachů. Právě tohle + velká rychlost scanování a malé nároky na systém byly důvodem, proč jsem na ni přešel.

Pro paranoidní lidi paranoidní AV (bez urážky). ;-) Ne, je to možné, nemám tolik zkušeností s Avirou jako se softem od Alwil, ale chlapi odvádí velmi slušné výsledky a moc se mi páčí jejich produkty. Tím že Avast lze použít jako free program se všemi funkcemi po vyplnění pár údajů v registraci, se mi zdá, že vykonává skvělou práci. ;-)

Nic proti Alwilu, strejda si ho taky chválí :-)
S tou paranoiou jsem to myslel tak, že když už chci něco proskenovat, svěřím to co nejparanoidnějšímu antiviru - radši ať ohlásí falešný poplach než aby něco přehlídnul. Proto jsem vybral tu Aviru. Že je navíc i rychlá, to je jen plus. A - mimochodem - žádné falešné poplachy se nekonají.

A - mimochodem - žádné falešné poplachy se nekonají.

No asi tak, už jsem se chtěl divit. Ale nemám Aviru dost dlouho, abych mohl v tomhle směru být jistější.
Mimoto si myslím, že plané poplachy se vydaří občas každému antiviru. A Avastu se to za dobu, co jsem ho používal, taky nevyhnulo.

Prostě a jednoduše, každý podle svého gusta. ;-) btw/ nestalo se mi (za dobu 4 roků používání avastu) že by se konal nějaký falešný poplach, jen jednou sem měl opravdu nahnáno a vynervováno se zákeřným trojanem, ale bylo to díky mé dementnosti (musim to tak říct) že nebyl AV aktualizovaný. :-D3-[