Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém se zvukem

zdarec mam problem, nejede mi zvuk,3-[ omylem sem si totiž vymazal ovladače. Po zapnutí mi windows hlásí: nalezen nový hardware multimediální zvukový adaptér, když kliknu na přidat, hlásí, není možné nalézt software.prosím poradte mi jake ovladače potrebuju a kde to kdyžtak stahnu, diky moc za radu
Zvuková karta: Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3]
Změna kategorie, původně: Multimedia (karel)

Ve správci zařízení zadat odstranění zvukovky,restartovat,po restartu se objeví jako nalezený nový hardware vaše zvukovka,potom nainstalovat stažený ovladač a opět restartovat.Toto doporučuji z důvodu planých pokusů instalací předešlých ovladačů,které nebyly správné.

Tak znova a pro jistotu dvakrát.

jít na web výrobce základní desky, tam najít tu desku a stáhnout si ovladač pro ten operační systém

Tohle určitě zabere.

No mam windows XP no a tu desku
Vlastnosti základní desky
ID základní desky 63-1702-000098-00101111-051204-I865P$P4P8X09 8_BIOS DATE: 05/12/04 11:13:29 VER: 08.00.09
Název základní desky Asus P4P8X

Vlastnosti FSB
Typ sběrnice Intel NetBurst
Šířka sběrnice 64 bit
Skutečný takt 200 MHz (QDR)
Efektivní taktování 800 MHz
Šířka pásma 6400 MB/s

Vlastnosti paměťové sběrnice
Typ sběrnice Dual DDR SDRAM
Šířka sběrnice 128 bit
Skutečný takt 200 MHz (DDR)
Efektivní taktování 400 MHz
Šířka pásma 6400 MB/s

Vlastnosti čipové sady
Typ sběrnice Intel Hub Interface
Šířka sběrnice 8 bit
Skutečný takt 100 MHz (QDR)
Efektivní taktování 400 MHz
Šířka pásma 400 MB/s

Technické informace o základní desce
CPU Sokly/Sloty 1 Socket 478
Rozšiřující sloty 5 PCI, 1 AGP, 1 WiFi
RAM Sloty 4 DDR DIMM
Integrovaná zařízení Audio, Gigabit LAN
Velikostní faktor (Form Factor) ATX
Velikost základní desky 240 mm x 300 mm
Čipová sada základní desky i865P
Zvláštnosti JumperFree, Stepless Freq Selection

Výrobce základní desky
Jméno firmy ASUSTeK Computer Inc.
Výrobní informace products1.aspx
BIOS Download http://support.asus.com/download/download.aspx?SLan guage=en-us

Úplně na konci tvého výpisu máš odkaz. Klikni na něj. Na stránce, která ti vyleze napravo do kolonek zadej postupně:
1. Motherboard
2. Socket 478
3. P4P8X
----
Klikni na Search
---
Počkej na výsledky.
---
Klikni v nabídce na Driver
----

Ve výpisu najdi SoundMAX Audio Dirver, ve výpisu OS (operašní systém) musí být také Win XP

To je vono. :-);-)

Už jsem ti to psal - kup lahváče a někoho na to pozvi a čum mu pod ruce, nebo to někomu odnes, protože ti evidentně chybí základní znalosti a dovednosti a ty mi ti tady dát nemůžeme.
Mezi ty základní dovednosti započítej i schopnost dodat potřebné informace.
Můžeš se vztekat, ale je to tak, jak tvrdím, nemáš na to.

A ještě si přečti toto:
jak-se-spravne-ptat-na-webu

Odpovím ti jinak - na blbou otázku, blbá odpověď. Nedokážeš ani přesně definovat, co máš za problém a cos už zkusil, co máš za hardware, nevíme skoro nic. Název desky z tebe taky bylo třeba páčit. Takhle se i ničemu nedobereme a mám pocit, že už jsi otrávil všechny, kdož byli ochotni poradit. Kup ty lahváče.

prostě sem si stáhl ovladač soundmax a nevím protože já jsem ho chtěl nainstalovat a nejde mi vždy se mi ukáže že mám restartovat systém a ať to zkusím později a tak jsem to zkoušel a nešlo to nevím jak mám zjistit ty informace o tom ovladači jaký potřebuju atd díky za odpověď

Zarniwúp píše:

Úplně na konci tvého výpisu máš odkaz. Klikni na něj. Na stránce, která ti vyleze napravo do kolonek zadej postupně:
1. Motherboard
2. Socket 478
3. P4P8X
----
Klikni na Search
---
Počkej na výsledky.
---
Klikni v nabídce na Driver
----

Ve výpisu najdi SoundMAX Audio Dirver, ve výpisu OS (operašní systém) musí být také Win XP

Zvládneš to?