Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení připojení k internetu

Dobrý den, opět se na Vás obracím s prosbou o radu. Na nově nainstalovaném XPčku nemohu zprovoznit svůj internet přes kabelovou televizi. Nebyl jsem totiž u nastavování připojení u původního systému a ted si nevím rady kde a co nastavit abych zfunkčnil internet v nově nainstalovaném systému. Děkuji

napiš aspoň hodnoty, co jsi dostal od poskytovatele: potřebuješ přidělenou ip/masku, bránu, dns, a smtp server pro poštu
kabeloví operátoři rádi omezují připojení na mac adresu tvé síťovky - dá se u nich přeregistrovat na webu, případně ji umí imitovat domácí router

Takže neprozradíš poskytovatele, abychom náhodou nezjistili,
že to jde lehce ručně?. Papír nebo CD jsi nedostal?
Klikni pravým myšem na ikonku netového připojení vedle hodin:
Otevřít Síťová a Telefonní připojení -
Opět pravým myšem na Připojení k místní síti - Vlastnosti -
pravý myš a Protokol sítě Internet (TCP/IP) - Vlastnosti, tam jsou ta čísla.
BTW, existují free softy, které zálohují nastavení připojení na net,
najde je Google.

na tom pc co byl připojený: start - spustit - cmd.exe

ipconfig -all

výpis označ myší, enterem kopneš do schránky, vyklopíš sem

edit: když to nastavíš stejně (ale nemůžou být oba pc se stejnou ip připojené naráz), mohlo by to jet - pokud nemá tvůj poskytovatel připojení vázané na mac adresu. obvykle toto info bývá ve smlouvě nebo na jeho stránkách.

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 217.117.209.xxx
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::20c:76ff:febc:d2ba%4
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 217.117.209.1

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::5445:5245:444f%5
Výchozí brána . . . . . . . . . . :

Adaptér pro tunelové připojení 6to4 Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 2002:d975:d1bf::d975:d1bf
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 2002:c058:6301::c058:6301

Adaptér pro tunelové připojení Automatic Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::5efe:217.117.209.xxx%2
Výchozí brána . . . . . . . . . . :