Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jsem bez zvuku

Ahojky, prosím o radu. Vím, že ohledně vypnutého zvuku už jste se napsali dost, ale nic z toho mi zatím nepomohlo. Mam win.xp. Zvuky nejdou nikde,Ve správci mám vykřičník u multimediálního přehrávače a když se podívám do skrytých, tak i u LogMeIn kernel information provider (po dalším průzkumu to u něj píše,že je ovladač zastaven - nelze najít cesta pro spuštění). Když najedu na zvukovku je tam napsáno Via AC97 Enhanced Audio Controller. Když chci spustit hudbu, tak mi to napíše, že je zvukové zařízení používáno jiným programem nebo není nainstalováno. Když dám aktualizovat nový hardware, tak nelze dokončit, protože nenašel potřebný software a ovladač nejde aktualizovat.Zkoušela jsem ho hledat i přes link Via, ale když už jsem našla zvukovku,tak tam nebyl download. Everest mi vypsal:Via AC´97Enhanced Audio Controller,Via VT 8233C PCI-ISA BRIDGE, Via VT82C571 IDE CONTROLLER,Via VT8366(A)/8367 Apollo kt 266(A)/kt333 Chipset-AGPcontroller,-system controller. - Phoenix Bios QDI worldclassmainboard KuDoz 7 V2.0 .Už nevím, co s tím. Jo a jsem pokročilý začátečník, tak prosím česky hezky. Omlouvám se za délku a předem moc děkuji. Jste úžasní. Dadulena.

Dovolím si přijít s dost nestandardním návrhem. Jestliže jsem správně pochopil, nikdo neví co je na té desce za zvukovku. Jestli máš digitální foťák nebo slušný foťák v mobilu, odšroubuj bočnici a vyfoť základní desku, hlavně její levou polovinu v dostatečně vysokém rozlišení a při dobrém osvětlení. Potom sem dej link na obrázek. Myslím že by mělo jít při dostatečném zvětšení přečíst na čipu zvukovky co je zač.

TAk everest mám už dva dny a myslím že vše jsem o zvukovce napsala, tedy pokud je to zvukovka o čem píšu.
U Everestu: Hardware-PCI zařízení-vyjede:
-Guilemont Maxi Game Prophet II MX Video Adapter
-Realtek RTL8139PCI Fast Ethernet Adapter(A/B/C)
-Rockwell/Conexant Softk56 Voice/Data/Fax/SpeakerPhone Modem
-Via AC´97 Enhanced Audio Controller
-Via VT8233C PCI-ISA Bridge
-Via VT82C571 IDE Controller
-Via VT8366(A)8367 Apollo KT266(A)/KT333 Chipset-AGP Controller
-Via VT8366(A)8367 Apollo KT266(A)/KT333 Chipset-System Controller
-Via VT83C572 PCI-USB Controller

To je tak asi vše, nebo ještě něco jsem zapomněla?

Blbý je, že to je deska, která se dělala ve třech dvou verzích, dva různé zvukové kodeky...
Škoda, že ten driver nezabral.
Udělej to jak píše MM, tady z toho odkazu: http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=420&OSI D=1&CatID=1070
z druhé tabulky stáhni driver čipsetu 4 in 1 driver. Je to ovladač čipsetu, verze 4.43, zmiňoval ho už lední brtník v první odpovědi.

Nejlepší by bylo skutečně to orig. cd.

Dobrý den,ještě taková maličkost,zvládá Váše PC veškerý hardware,který v něm máte,kdysi jsem měl podobný problém u staršího modelu,prostě jsem nepotřebný musel zakázat,bylo to ve win 98,prostě mě při přidání hardware vyběhl výpis co mohu zakázat abych mohl zprovoznit další.Na tuto myšlenku mě přivádí,jak uvádíte ,že při instalaci Vám to píše,že je vše používáno jiným zařízením.Omlouvám se za neodborný popis,ale rád bych Vám nějak pomohl.

Tak jsem nainstalovala ten driver 4v1 a realtek přesně jak jste mi poradili a po restartu mě to vrátilo tam, kde jsem byla - opět vykřičník pod řadičem zvuku,videa a her. No budu muset asi zkusit ten obrázek, jinač ze mně asi taky zešílíte. Nic neslibuji.Musím stáhnout ještě ten IrfanView. Držte palce, ať se pohnem. Jo a co s tím ovladačem bus 7601?

IrfanView nepotřebuješ, můžeš to uložit například v Malování. Přijde mi to, jako bys snad dělala, že jsi první týden u počítače a nikdy jsi neukládala žádný obrázek, čemuž ale nevěřím, jelikož drivery a výpisy hardware děláš "levou zadní".
Pravá blondýna (nebo jak má nick) vedle ve vlákně také dělala drahoty s obrázkem a furt se psalo a řešilo "o ničem", stále jen "obnovovala problém" a když k tomu obrázku skutečně došlo a nikdo už jí na to její obnovování neodepisoval, už se neozvala.
Uvědom si, že na tvůj monitor odtud nikdo nevidí.

Tak mas nespravny ovladac pre tu realtek zvukovku. Je na tej doske vobec realtek? Odkial vies?
Zozen si spravny ovladac, je na CD ktore bolo k PC. Uz to pisem stvrty krat. Manzelov kamarat uz zomrel, ze nevies od neho opytat to CD?

P.S. Alebo si kup hockde v bazari akukolvek zvukovu kartu do PCI slotu, to uz snad musia davat aj zadarmo, a tu integrovanu zvukovku zakaz v BIOSe.

Windows xp home edition, verze 2002, Service pack 2.To cd zatím nehrozí.Původní majitel pc je na zahraniční stáži - kdoví do kdy.Stáhla jsem to,co jste mi napsali via driver 4v1 a pak ten druhý odkaz na realtek ( realtek AC´97)- wdm_a403.

Vyzkoušejte ještě toto: device.php ,než budete instalovat,odstraňte ve správci zařízení s vykřičníkem a restartujte PC,hardware bude nalezen automaticky,po té nainstalujte tento ovladač a opět restartujte.

Takže ještě jeden příslěvek, kdy tu z lidí, co jsou ochotni druhým zadarmiko, z dobré vůle poradit budeš dělat hlupáčky a zneužívat toho, jak ti to "žerou" a vlákno zamykám. (LaKr) (Kráťa)

Otvor bednu, a pohladaj na doske cierny stvorcovy (asi 1cm x 1cm) svab, asi bude niekde blizko konektorov zvukovky alebo niekde na strane pri slotoch, na svabe bude napisane realtek a nejake pismena (pravdepodobne pismena ACL, nie pismena RTL - to je sietovka ta ma nezaujima) a cisla, napis to potom sem alebo potom hladaj ovladac presne pre ten chip.
Alebo si zozen zvukovu kartu do PCI slotu, uz bolo pisane ze to v bazari musi stat menej ako paratka.

Koukla jsem na ten link, ale je tam toho hodně.Co konkrétně vybrat? Ťukla jsem na scan wizard a našlo mi to 986 found problems. Jenže tahle verze umí opravit jen 30 problémů a pak mě to přehodilo na nákup plné verze, což jsem odikskovala. Tak co z té stranky vybrat, který řádek atd. Hoši o jakém vlákně tady mluvíte? Jsem z toho zmatená.

Já se moc omlouvám, já tu stránku neskoukla až dolů, takže jsem ten download neviděla. Tak teĎ ho rozbalim a budu restartovat. Jo a koukla jsem se na ty střeva no a našla jsem tam pár čtverečků -nejblíž k repru byla Via.

Tak mám rozbaleno a nainstalováno. Starý odinstalován, nový nainstalován a restartován. Opět mě to upozorní, že to nemá digitální podpis, i když pokračuji tak zařízení nelze spustit - chyba 10. Už fakt nevím. Že bych vyslyšela vaši nabídku na zvukovku - tak to poštovné klidně zacvakám. Děti potřebují mámu a já potřebuji pc - obojí zlobí, ale děti si srovnám, ale pc ne a ne poslechnout. Ještě dnějaký nápad?

Ještě dnějaký nápad? - Ano, zamknout toto vlákno. Všechny potřebné odpovědi tady máš, studuj a zkoušej. Není tu zpovědnice, ale poradna. (LaKr) (Kráťa)