Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako spustat programy cez "Run" vo WinXP Prof

Dobry vecer, existuje nejaka moznost, ako registrovat, pridat nove klucove slova do spustaca Run (Win+R), aby mi potom spustal mnou vybrane programy?

Mam na mysli: stlacite Win+R > vpisete winword ci excel ci mspaint > enter a spusti sa vam MS Word, MS Excel ci Malovani. Ale je vsak moznost pridavat nove klucove slova na spustanie akychkolvek (aj nie MS) programov? bez pouzitia externeho spustaca.

Viete o takom dacom? Podelte sa :-)

Dakujem.

LOL. Ta "klíčová slova" jsou názvy EXE souborů jednotlivých programů.

Když např. napíšeš cmd, spustí se ti příkazový řádek (cmd.exe). Jediná podmínka pro to, aby to fungovalo je, že ten program musí být uložen v adresáři, který je součástí proměnné PATH (tj. adresáře, které se prohledávají při nespecificky zadaném příkazu)

:-D

To už bude rychlejší nainstalovat si HotkeyP a jednotlivým programům si přiřadit zkratky, pokud ti teda jen o tvůj vlastní PC.

EDIT: Nebo si můžeš vytvořit baťaky (můžeš si je pojmenovat, jak chceš), a nakopírovat si je do C:\Windows, pak ti to bude taky fungovat, a PATH nemusíš měnit...

metod je více a každá se hodí na něco jiného:
hotkyes:
- pokud máš naházené ikony/zástupce těch programů na ploše a chceš je spouštět i když na ně nevidíš, přidáš jim klávesovou zkratku
- nebo doinstaluješ výše zmíněný soft na zkratky
- osobně jsem líný instalovat jakékoli softy pro klávesové zkratky na myši nebo klávesnici, ale jde to taky

spouštění jménem:
- přidání adresáře s tím programem do proměnné %path% se dělalo spíš pod dosem, pod win bych to nepoužíval
- ale do relativně přehledného adresáře \windows jde naházet batky nebo zástupce na spuštění mých programů (je v path, není nutný až system32)
- taky je možné volat program aliasem, který umístím do [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\App Paths] - výhodné při volání z dávek nebo jiných sw