
Videokonvertor - jaký používáte?
Zdravím!
Znáte nějaký schopný video konvertor, který kromě konverze zvládne i nějaké spovování videí?
DivX converter je velice sympatický, umí mpg převést na avi s divx + mp3 ale neumí videa spojovat.
MediaCoder by to mal zvladnut, nedavno mi tu bol doporuceny a vyzera byt na velmi schopny konvertor.
MediaCoder
- fakt divný program, nezdá se mi moc intuitivní, nastavuje se nějak netradičně přes firefox a na spojivání videí jsem po několikaminutovém zkoumání nepřešel. Vlastně jsem ani nepřišel jak normálně kódovat, protože defaultní nastavení jaksi z minutového filmu udělá 5ti sekundový prostřih.
nie je divny, takto chuti OpenSource. intuitivny nie je, mozno az na druhy ci niekolky pohlad, ale ma ine kvality.
neskor objavite.
tusim, ze spajanie by sa malo nastavit v pravom dolnom rohu (oznacene cervenym ramcekom):
to jsem taky objevil, ale jak to použít, toť záhada
ale pokud se mi z toho nepodaří vycucnout po pár pokusech normální video (viz. můj předchozí příspěvek), tak mi je program dost nesympatický.
zatím se mi pro mé skromné potřeby - zkombinovat a stlačit video z digitálního foťáku - zdá nejjednodušší kombinace DivX Converter + Ezjoiner. Trochu nemotorné, pravda. Ale pořád to jsou jedny z mála těchto všech programů, které mi vyházely hned napoprvé funkční videa bez nějakého šťourání v nastavení.
to je všechno pěkné, ale když s tím programem normální smrtelník, který se v tom nechce extra šťourat, není schopný cokoliv dělat, jak je ostatně zde z poradny vidět, tak je to pak těžké.
Chce to nějaký solidní návod.
Stačí mi návod na jeden postup konverze, zbytek už odvodím. Problém je, že program v defaultním nastavení kloudné video nevyhodí, tak se namám čeho chytnout a zjistit, kde dělám chybu.
AviDemux vyzkouším.
konverze:
(expertní mód)
načti video/a
Střed: audio: Lame = cbr 128
Střed:video:formát:xvid,bitrate:958 kontejner:avi
------------------------------------ ---------------
Výsledek :
kontejner avi
audio mp3 128
video xvid 958
---------------------
Přehraje skoro každý DVD přehrávač s podporou avi.
-----------------------
EDIT//nezapomeň,že v horním pravém rohu se ti načte info o originálu - snaž se dodržet případně přidat na "volume".
to by neměl být problém ale jen nevím jak zapnout expertní mod
Takhle:
A už chňápeš?
zas tak složitý neni.
si bol rychlejsi, tiez som chcel printscreenovat. Avsak som sa preklikol na "Mod skinov" a ked vratim nastavenie na Jednoduchy mod ci na Expertny mod, vypne sa mi komplet MediaCoder s hlasenim, ze doslo k chybe v MediaCoder.exe.
stretol si sa uz s takym?
edit // a este jedna doplnujuca otazka, ako si vyberem pri konverzii DVD jazyk, ktory sa ma pouzit? vdaka
add1 vypni zapni-vyzkoušeno spadnul taky
add2 - už hledám nějaký dývko.
a ako to mam riesit? mne totiz ani po opatovnom zapnuti nejde prepnut spat do normalneho modu. Spusta sa v tom Skin mode
Hmm - netuším - ten skin nemůžu najít -nahrál jsem ti def. soubor-zkus ho nahradit svým
http://www.edisk.cz/stahni/52080/mccore.xml_106.66K B.html (původní si zazálohuj)
vdaka, ale nepomohlo, pada dalej.
Zatracený UPC padá kdy nemá .
Mám to.
Najdi soubor prefs.xml
a zmeň
key="mode"><value>Skinned</value></node><node
na
key="mode"><value>Normal</value></node><node
a fertig - mi to taky zhaslo a nenastartovalo - zajímavá chyba.
jojo, dik, to pomohlo. ja som sa zatial sprtal v mccore.xml, ale tam su ulozene zrejme moznosti nastavenia a nie samostne nastavenia
a co ten jazyk pri DVD?
Zatím hledám nějaký odpovídající dývko(nechráněný),ale vypadá to že asi pohoříme.
Zkus sám soubor/přidat stopu ctrl+t
ad printscreen: díky moc, už mi to tak nějak valí, fakt nevím, co mi dělalo ty kraviny. a zdá se, že to je o dost rychlejší, než DivX Converter.
No jasně že je rychlejší - vítej do rodiny Mplayeru a Mencoderu - motorů této akce.
jde v MediaCoderu dát do kupy video s textovými prostřihy (třeba z jpg)
Nebo už je na to lepší použít nějakou střižnu?
ad. AviDemux - nějak mi padá
http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q= avidemux+pad%C3%A1&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
OT: Mě přijde, že padají všechny tyhle "konverzní" softy. Ulead Video Studio (příslušenství k televizní kartě) taky není etalon stability. Jediné řešení je rozdělanou práci ukládat, ukládat, ukládat.
To je zvláštní - mi ještě nikdy nespadl takový konverzní soft - krom mencoderu v mediacoderu,ale to bych spíš nazval řízený pád(kill).