Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozddíl mezi Routerem a Switchem

Ahojky
Mohl by mi lajcky někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi Routerem a Switchem? Jde o to že máme jeden kabelový modem od UPC a nyní 2 počítače tak chci připojit i ten druhý Comp,ale někdo mi radí abych koupil Router někdo zase Switch tak chci mít jasno díky.

Přihřeju si polívčičku:
potřebuju připíchnout další zařízení k síti a není volná zásuvka. Doporučujete SOHO switch, nebo hub? Odzkoušel jsem že se switchem to běhá, ale kdosi mě varoval (už nevím před čím). Taky ani netuším, proč by měl switch v tomto řešení vadit, ale třeba se mýlím.