Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna s levnějším tiskem

Hledám nějakou černobílou laserovou tiskárnu,která by stála něco mezi 2500-3500 a měla levnější tisk.Tím mám na mysli,že nechci koupit tiskárnu za 2000 a pak dávat 1500 za nový toner.Potřebuju tisknout spíše dokumenty,není jich zase tolik a na rychlosti tiskárny mi také příliš nezáleží.Co nejlevnější tisk je pro mě na prvním místě,poraďte prosím,díky ;)
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Jde vám o cenu tonerové cartridge, nebo o cenu toneru na stránku?
U laseru je cartridge za 1500kč celkem běžná věc, ale zase vydrží několik tisíc výtisků (zatímco u inkoustovek dáte za náplň pár set a vydrží jen pár set výtisků).

omlouvám se,ale moc tomuhle právě nerozumím.Jde mi o tu náplň,čili když mi dojde klasicky barva u inkoustovky,tak to co musím doplnit,když mi přestane tisknout laserovka:).Většinou to bývá asi na 2000 stránek.Některé tiskárny mají toto doplnění i třeba za 800,nebo se mýlím?

tomu se rika toner u laseru... (inkoust do catrige u inkoustovky)

Jinak z vlastni zkusenosti doporucuji spise novy toner. S doplnenym (je to mozne) to casto spinilo nejen papir, tiskarny... (Jiny toner ma ve stavajicim tepelnem rezimu zazehleni jine pozadavky. Pak se to moc dobre nezazehli a je to...).

Kdysi byli dobri HP LaserJety 5/6L. V soucasnosti osobne jiz HP nepreferuji!

Děkuji,asi tedy zvolím ten Xerox,i když teda tu značku vůbec neznám,tak novej toner se dá sehnat za 1000 a samotná tiskárna za cca 1700,takže to vypadá po týhle stránce dobře :) Pokud by měl někdo jinej typ,tak prosím napiště.Díky

Xerox je zavedená značka, i když ji kupodivu neznáš.

Nemůžeš sledovat jen cenu toneru, ale důležitá je i konstrukce tiskárny - někde se mění právě jen toner, někde současně optický válec případně další komponenty... Rekordmanem na levný tisk bývaly tuším Kyocery. Většinou platí, že čím dražší tiskárna, tím levnější tisk...

Ale víc ti opravdu poradí Kurt nebo jiný printeroznalec.