Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte, prosím, vhodný bootmanager pro dual či trial boot, jen Windows

Dobrý den, potřeboval bych mít v počítači dva či tři různé operační systémy, a to tím způsobem, že na disku (120 GB) budou tři primární partitions, každá cca 6 GB, a pak jedna rozšířená partition zabírající zbytek disku. Do primárních partitions budu instalovat operační systémy (windows xp či windows 2000), a chtěl bych při startu vždy zvolit, který OS se nabootuje. Také bych rád, aby z jednoho nabootovaného operačního systému nebylo vidět na ostatní dvě primární partitions, aby na nich nemohlo dojít k poškození dat.

A to celé musí být bezpečné, nechci to co měsíc přeinstalovávat.

Kdysi dávno jsem používal nějaký program boot magic, ale byly s tím problémy a taky už jsem k němu ztratil veškeré registrační údaje - ale princip toho programu byl z uživatelského hlediska dobrý.

Budu vděčný za každý tip, děkuji.

já opravdu miluju lidi, kteří si dokážou mastit ego plkánim o píčovinách, když se na ně nikdo neptá. Jestli umim číst tak otázka směřovala na radu ohledně bootmanageru, nikdo se tu neptal, jestli je to třeba. A muj názor k tomu je - jestli víš, a umíš poradit (nebo se ti zrovna chce), poraď. Jinak di do prdele a veď tyhle řeči u matky na hajzlu, protože k ničemu nejsou. Mít čistý vokna jen s vyzkoušenýma aktualizacema z hlediska výkonu rozhodně neni k zahození, druhý můžou bejt na normální provoz - net, zkoušení apod. V době kdy je půltera disk skoro norma tě nějakejch 40GB na tři systémy rozhodně nijak nezasáhne. Jo a abych se nepřidal ke kecalům,který nesnášim, zkus paragorn, nebo acronis.